به گزارش افکارنیوز،

محمد‌مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان در آیین رونمایی از طرح‌های اشتغالزایی حوزه جوانان با بیان اینکه رسالت این وزارتخانه به خصوص در حوزه جوانان ایجاد اشتغال مستقیم نیست، گفت: با وجود اینکه اشتغالزایی جزو شرح وظایف ما نیست اما طبق روالی که از سال گذشته پیش گرفتیم و با دستور وزیر ورزش و جوانان با کمک‌خای وی اعتباراتی را به سمت ایجاد اشتعال مستقیم سوق دادیم.

وی با بیان اینکه از زمان حضورم در این سمت توانستیم به افزایش ۳ برابری اعتبار در حوزه جوانان اقدام کنیم ابراز داشت: این اعتبارات کافی نیست و باید افزایش یابد.

 تندگویان ادامه داد: تشکل‌های سراسر کشور بر اساس این مدل به طرح های کارآفرینی خود را به ادارات ورزش و جوانان استان ارائه داده و این ادارات با پایش طرح ها و انتخاب طرح های کارآمد به تصویب و به صندوق کارآفرینی امید جهت دریافت تسهیلات معرفی می‌کردند.

معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه مجموعا ۱۳۰ میلیارد تومان از دو عامل (صندوق کارآفرینی امید و بانک قرض الحسنه رسالت) پرداخت انجام شد ، گفت: صندوق کارآفرینی امید با بازپرداخت ۴ درصد و صندوق بانک رسالت با بازپرداخت ۲ درصد تا سقف ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان  پرداخت صورت گرفت.

تندگویان اظهار داشت: در مراسم امروز تعدادی از طرح های ویژه در استان های اصفهان، فارس، خراسان رضوی، کرمانشاه و... از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح می شود.

وی ادامه داد: مجموع   برای ۲ هزار نفر از طریق این طرح اشتعال مستقیم ایجاد شد اما برخی هم پیش از این طرح هم فعال بودند و با دریافت این اعتبارات به توسعه فعالیت های خود پرداخته اند.

معاون ساماندهی امور جوانان این الگو را برای دیگر دستگاههای دولتی که اعتبارات چند صدبرابری در حوزه جوانان دریافت می کنند  را سرمشق دانست و اظهار داشت: بخش بزرگی از معضل اشتغال جوانان از این طریق حل می شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به آغاز هفته جوانان گفت: ما هفته جوانان را تبدیل به ماه جوانان کرده ایم و تا ابتدای ماه رمضان ۹ هزار برنامه در سطح روستاها، شهرستانها و استان‌ها خواهیم داشت.

تندگویان ادامه داد: رویکرد تمامی این برنامه‌ها کمک به سیل‌زدگان است و در بخش‌های جمع‌آوری، اعزام نیرو برای استانهای درگیر ثبت نام نیروهای متخصص استان‌های از روز شنبه آغاز می شود.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه به پایش مناطق سیل زده پرداخته ایم و با نیاز سنجی انجام شده طبق هماهنگی های صورت گرفته از انتهای این هفته همزمان با آغاز هفته جوان اقلام مورد نیاز و نیروهای متخصص به مناطق سیل زده اعزام می شوند.

وی با یادآوری این نکته که از دوم فروردین ماه تشکل های ما در حوزه های مختلف حضور داشتند گفت تمامی امکانات را در اختیار سیل زدگان قرار داده ایم.

وی از فعال شدن دفاتر مشاوره وزارت ورزش و جوانان در مناطق سیل زده خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای هفته جوان مشاوران به مناطق سیل زده اعزام خواهند شد.
 
تندگویان از تصویت طرح تفکیک بخش جوانان از وزرات ورزش در دو کمیسیون فرعی و اصلی مجلس خبر داد و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و آغاز گام دوم انقلاب امیداوریم تمامی نمایندگان مجلس به این طرح رای مثبت دهند.