به گزارش افکارنیوز،

زهرا بهروزآذر، سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در ارتباط با بوستان‌های ویژه بانوان اظهارداشت: بوستان  به عنوان یکی از فضاهای عمومی شهر، فضاهای گذران اوقات فراغت به شمارمی رود و بوستان های ویژه بانوان علاوه بر آنکه برای ورزش و تفریح زنان مفید و دارای کارکرد اجتماعی است در ابعاد مختلف سلامت از جمله روحی و روانی، فیزیکی و اجتماعی مفید است.

وی افزود: بوستان‌های بانوان دارای فضای سبز و تفرجگاه، پیست دوچرخه سواری، استخر شنا و سونا، سالن‌های ورزشی چند منظوره، کتابخانه و سالن اجتماعات است.

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینکه 4 بوستان در پایتخت آماده میزبانی از بانوان است، گفت: با هماهنگی مناطق 3،15،18 و 22، تمامی این فضاها برای میزبانی هرچه بهتر از شهروندان آماده سازی شده اند و فصل بهار فرصت بسیار خوبی است تا زنان و دختران شهر تهران با استفاده از امکانات بوستان‌های بانوان اوقات به یادماندنی را با کمترین هزینه رقم بزنند.

بهروز آذر با اشاره به استقبال بی نظیر بانوان تهرانی از این مجموعه های  طبعیت گرای فرهنگی گفت: با توجه به ظرفیت های تفریحی، فرهنگی و ورزشی بوستان ها با هماهنگی مدارس دانش آموزان از برنامه ها و امکانات این مجموعه ها استفاده می کنند.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون183هزار و 800 نفر به بوستان بهشت مادران، 102هزارنفر درپردیس بانوان، بیش از 90هزار نفر به بوستان نرگس و 25هزار نفر به بوستان ریحانه مراجعه کردند و در نیمه نخست فصل بهار رکورد بازدید کننده را داشته اند.