به گزارش افكار به نقل از ایرنا دكتر شكور اميدي گفت: اين گياه نهتنها نقش كنترلكننده در درمان بيماري ديابت دارد، بلكه داراي نقش پيشگيريكننده است و افرادي كه شيريني زياد مصرف ميكنند، قبل از ورود به مرحله ديابت قطعي، با استفاده از اين گياه ميتوانند از بروز بيماري جلوگيري كنند.

وی اضافه کرد: گیاه آلوئه‌ورا علاوه برآنکه در کاهش قند خون موثر است، به دلیل دارا بودن ویتامین و کلاژن، بهترین نرم‌کننده پوست پا در بیماران دیابتی نیز به شمار می‌رود.

امیدی، برطرف کردن یبوست و رفع مشکلات گوارشی را یکی دیگر از خواص درمانی گیاه آلوئه‌ورا برای بیماران دیابتی بیان کرد و افزود: این گیاه همچنین باعثتقویت سیستم ایمنی بدن بیماران می‌شود.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: گیاه آلوئه‌ورا می‌تواند به شکل‌های گوناگون عرقیات، ‌ عصاره، شکل خشک‌شده گیاه و حتی به شکل دارو بصورت پماد، قرص و شربت عرضه شود.

اميدي افزود: خاستگاه گياه آلوئهورا، كشور ايران و منطقه بوشهر است كه خواص درمانياش، اين گياه را به عنوان يك گياه استراتژيك در جهان مطرح ساخته است بطوري كه اين گياه، ماده اصلي غذايي فضانوردان را تشكيل ميدهد.