به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه این طرح در جمع خبرنگاران به عملکرد قاطع ماموران این فرماندهی پرداخت و اظهار داشت: با توجه به اوج‌ گرفتن مزاحمان خیابانی یا همان دور دور کنندگان در برخی نقاط شهر و تماس‌های مکرری که شهروندان با پلیس برقرار کردند ماموران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از سه شب گذشته برخورد با مزاحمان خیابانی را در دستور کار خود قرار دادند. 

اخبار اجتماعی- فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح 559 دستگاه خودرو  توقیف، 13 نفر دستگیر و 1883 دستگاه خودرو اعمال قانون شد. 

وی به افرادی که برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌کنند تذکر داد که منتظر اقدام قاطع و جدی پلیس باشند چرا که طرح برخورد با دوردورکنندگان هر شب انجام خواهد شد. 

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به اقدام دیگر ماموران این فرماندهی پرداخت و تصریح کرد: در 10 روز گذشته کنترل واحدهای صنفی از جمله سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌های لاکچری که اقدام به تبلیغات نامتعارف در فضای حقیقی و مجازی می‌کردند و در اماکن خود موسیقی غیرمجاز پخش کرده و لهو و لعب پخش کردند انجام شد.  

وی گفت: در این راستا 547 واحد رستوران لاکچری که شئونات را رعایت نمی‌کردند پملب شدند همچنین 11 نفر متخلف شناسایی و دستگیر شدند. 

سردار رحیمی گفت: رعایت شئونات اسلامی جزو موضوعاتی است که پلیس همواره با آن توجه کرده و جزو ماموریت و مسئولیت اصلی پلیس است. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به پرسش فارس درخصوص ادامه حیاط شبانه در پایتخت اظهار داشت: با پایان ماه مبارک رمضان حیاط شبانه نیز پایان می‌یابد مگر اینکه  پیوست‌های انتظامی،‌ امنیتی و ترافیکی لحاظ شود. 

وی درخصوص توقیف موتورسیکلت‌ها اعلام کرد: تمام وسایل نقلیه از جمله خودرو و موتور سیکلت که فاقد شماره و پلاک باشند حرکتشان خلاف قانون است و توقیف خواهند شد. 

وی به اقدامات ماموران پلیس اطلاعات و امنیت پایتخت پرداخت و گفت: 2550 هزار انواع و اقسام سیگار کشف و ضبط شد. 

 سردار رحیمی درخصوص چگونگی برخورد پلیس با رانندگانی که اقدام به دور دور و مزاحمت برای شهروندان می‌کنند گفت: جلسه‌ای با رئیس دادسرای ارشاد داشتیم و قرار شد کسانی که با رفتار خارج از شئون خود باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌شوند،‌در صورت تکرار خودشان نیز بازداشت شوند. 

وی گفت: مزاحمین شهروندان و دور دورکنندگان در مرحله اول خودروشان یک هفته توقیف می‌شود اما اگر دوباره مرتکب جرم شوند علاوه بر توقیف خودور خودشان نیز بازداشت خواهند شد. 

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به عملکرد ماموران پلی برای پاکسازی مناطق شوش، مولوی و هرندی از معتادان اشاره و اعلام کرد: 115 منزل پلاک قرمز در این مناطق پلمب شد که آب، برق و گاز آنها قطع شد؛ البته 3 تا 4 نفر از مالکان این منازل مجوز خود را دریافت کردند. 

سردار رحیمی به مشکل باقی مانده در این مناطق اشاره و مطرح کرد: هنوز خرده‌فروشان مواد مخدر دست از سر مردم این منطقه برنداشتند؛ همچنین 14 مرکز VIC در این مناطق فعال است و روزانه 4 تا 5 هزار معتاد برای گرفتن دارو به این مراکز مراجعه می‌کنند و مشکل دیگر نیز وجود معتادانی است که بیماری مسری دارند و بالغ بر 200 تا 300 هزار نفرند و کسی آنها را جمع نمی‌کند. 

وی افزود: پلیس 4 ماه در این مناطق حضور داشته و کار پاکسازی را انجام داده اما باید حالا سازمان‌ها و نهادها برای بحث ترمیم این نقاط وارد میدان شوند؛ مردم این مناطق چه گناهی کرده‌اند که باید محله‌شان پاتوق معتادان و مواد فروشان باشد.