گروه اجتماعی- درختچه ای زیبااست باگلها آبی مایل به بنفش،برگهای درختچه،شبیه برگ انار بوده روی آنها سبزتر از پشت برگها است.برگهایآن پنجه ای ومعمولا 5 برگچه دارد،میوه های آن شبیه فلفل سیاه است وبوی خاصی می دهند.

به گزارش افکارنیوز،گیاه پنج انگشت را گیاه زنان می نامند. پنج انگشت در پیشگیری از اختلالات قاعدگی، پریود دردناک، قطع غیر طبیعی پریود، اختلال در زمان و مقدار خونریزی، نارسایی زودرس تخمدان و عوارض حین یائسگی موثر می باشد.

بعنوان تسکین دهنده قوای شهوانی مصرف داشته است .

میوه این گیاه قابض است و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. افرادی که دچار بواسیر یا شقاق باشند می‌توانند از اثرات درمانی آن سود بجویند و در جوشانده این گیاه بنشینند تا عارضه برطرف شود. ضماد میوه و برگ آن ادرار را افزایش می‌دهد و مقدار زیاد آن برای کلیه مضر است. این گیاه در درمان سر درد هم مفید است. این دارو جهت رفع اختلالات قاعدگی و یائسگی به کار می‌رود. پنج انگشت، گیاه بسیار مؤثری برای درمان اختلالات قاعدگی است.

برخی از خواص فوق العاده این گیاه را در زیر می خوانید:

۱. کاهش خطر ابتلا به سرطان با مصرف گیاه 5 انگشتی

عوامل خارجی یا داخلی زیادی وجود دارند که می‌توانند شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان‌های خاص قرار بدهند. کاهش خطر ابتلا به سرطان یکی از فواید دمنوش گیاه پنج انگشت است.

2. درمان ناباروری با این گیاه جادویی

استفاده از دمنوش گیاه پنج انگشت ناباروری را درمان می‌کند، و این یکی از فواید شگفت‌انگیز این گیاه است که باید بدانید.

3. شیر مادر را زیاد می کند

دمنوش گیاه پنج انگشت دمنوش ایده‌آلی است برای زنان شیرده‌ چرا که افزایش تولید شیر یکی از فواید این گیاه است.

4.علائم سندرم قبل از قاعدگی را از بین می‌برد.

زنان با نوشیدن دمنوش گیاه پنج انگشت به صورت منظم، می‌توانند کاهش قابل توجهی را در علائم سندرم قبل از قاعدگی (PMS) تجربه کنند.

5. گرگرفتگی را به راحتی درمان کنید

دمنوش های زیادی وجود دارند که می‌توانند به کاهش تعداد دفعات و شدت گرگرفتگی کمک کنند.

اکنون عوارض جانبی خطرناکی از مصرف گیاه پنج انگشتی گزارش نشده است، ممکن است در تعداد کمی از مصرف کنندگان عوارضی نظیر تهوع، ناراحتی های گوارشی، حساسیت های پوستی و سردرد رخ دهد. البته در زنان مبتلا به افسردگی مصرف گیاه پنج انگشتی می تواند علائم بیماری شان را تشدید نماید.

بیشتر بخوانید:

التهاب و خونریزی را با خوردن این میوه مهار کنید

خواص اعجاب انگیز سیر

گل ساعتى‌ چه فایده ای برای بدنمان دارد؟

خواص درمانی اعجاب انگیز ریحان سبز