به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه امروز شورای شهر اظهار داشت: بحث اصلی امروز موضوع شهرسازی در پایتخت بود و از آنجایی که بخش مهمی از درآمد شهر توسط شهرسازی تأمین می‌شود این موضوع دارای حساسیت است.

وی افزود: قرار است لایحه جدیدی از جانب شهرداری به شورا ارائه شود تا تعدیل تعرفه‌های قبلی شهرسازی انجام گیرد.

*حساسیت اعضای شورای شهر به موضوع شهرسازی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نقدها به حوزه شهرسازی امروز زیاد بود و آیا این نوعی استیضاح معاون شهرسازی به شمار می‌رود گفت:‌برداشت من این چنین نیست همه به این موضوع حساس هستند و از آنجایی که قبلا توصیه‌هایی شده دوستان بازخواست کردند که چرا نظرشان اجرا نشده است البته آقای گلپایگانی 7 ماه است که به معاونت آمده و امروز هم فرصت چندانی برای پاسخ نشد.

* آخرین وضعیت اساسنامه شورایاری‌ها

محسن هاشمی در ارتباط با موضوع شورایاری‌ها گفت:‌ قرار بود اساسنامه شواریاری‌ ها را 8 خرداد ارسال شود و از آنجایی که به تعطیلات خورده هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم و اگر تا 24 خرداد پاسخی نگرفتیم به معنای قبول کردن اساسنامه توسط دوستان است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود رأی‌گیری شورایاری‌ها الکترونیکی است گفت: این موضوع یکی از مباحث مطروحه است البته باید اساسنامه نهایی تأیید شود و بعد نتیجه را اعلام کنیم.

وی در ادامه در مورد جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر با شهردار تهران و مسئولان شهری گفت: شهر یکی از موضوعاتی مطرح شده مسئله برنج ارائه شده در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بود که صدا و سیما به قول سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران مسائلی را مطرح کرد که البته نمی‌دانم این موضوع چه ربطی به پلیس داشت.

* نتیجه بررسی از نوعی برنج ارائه شده در یک فروشگاه زنجیره‌ای

وی بیان داشت:‌بر اساس گزارشی که از نهادی وابسته به وازرت کشاورزی صورت گرفته مشخص شده 70 درصد برنج‌های ارائه شده از نوع هاشمی و بقیه نوعی دیگر ایرانی بوده من این متن گزارش را در اختیار رسانه‌ها می‌گذارم البته طی تذکری به شهردار گفتیم چرا به این موضوع کامل نمی‌پردازید و ایشان نظرشان این بود که چندان نمی‌خواهند به این موضوعات که سبب سوء تفاهم می‌شود دامن بزنند.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در جلسه امروز هم‌اندیشی مطرح شده اقدام ستاد انتظامی و بحثشهربان بود که شهردار نظرشان این بود که باید بر اساس قوانین عمل شود.

وی در مورد بحث انتصابات در شهرداری گفت: اسامی جایگزین مطرح شده ولی اقدامی صورت نگرفته و این مسئله سبب تزلزل در مدیریت می‌شود دوستان در این زمینه تذکر دادند و اعلام کردیم اگر قرار است تصمیمی انجام گیرد با قاطعیت مشخص شود.

* تذکر به شهردار در مورد تأخیر در اعلام اسامی مسئولان جدید شهرداری

وی گفت: در مورد انتصابات جدید نامه‌هایی را به شورای شهر داده بودند که نظراتمان را اعمال کنیم ولی پس از اعمال نظر هیچ نتایجی مشخص نشده بود و عملی صورت نگرفت که در این زمینه تذکر دادیم.

* 70 هزار پرونده مربوط به کمیسیون ماده 100 شهرداری

وی در پایان به موضوع کمیسیون ماده 100 شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری با جدیت با این مسئله برخورد نمی‌کند و 70 هزار پرونده وجود دارد که بسیاری از آنها خرد است و ما از شهرداری خواسته‌ایم با گزارش جدی در این زمینه به صورت کامل ارائه دهد.