به گزارش افکارنیوز،

 انوشیروان محسنی بندپی امروز در حاشیه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم مقابله همه‌جانبه با این معضل اظهار داشت: از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای اقدام همه‌جانبه جهت پیشگیری، درمان ، افزایش ظرفیت مراکز نگهداری، پاکسازی محلات شوش، هرندی و مولوی و سایر مناطق استفاده می‌شود.​

اخبار اجتماعی-وی با بیان اینکه شورای هماهنگی مواد مخدر استان تهران جزو استان‌های برتر است افزود: پروتکل غربالگری تهیه و تدوین شده و هم اکنون در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد تا براساس موازین قانونی پیش برود.

استاندار تهران همچنین بیان کرد: شهرداری آمادگی خود را اعلام کرده که ۸ مرکز بهاران را در اختیار بهزیستی قرار دهد که ۲ مرکز برای کودکان کار و ۶ مرکز برای معتادان بهبود یافته اختصاص پیدا می‌کند.

محسنی بندپی ادامه داد: از دستگاه قضایی و دادگستری نیز درخواست شده تا خانه‌هایی که در زمینه فروش مواد مخدر و روانگردان استفاده می‌شود پلمپ و نسبت به مصادره آن‌ها اقدام شود تا چنین مراکزی گسترش پیدا نکند و هر کس که در زمینه اشاعه این فرهنگ غلط اقدام کند قطعاً با این حکم قضایی روبه رو می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: نیروی انتظامی نسبت به تهیه مدارک خانه‌های پلمپ شده اعلام آمادگی کرده تا در این تصمیم‌گیری به صورت فوق‌العاده عمل کنند.

استاندار تهران همچنین در زمینه مشارکت شهرداری جهت ساماندهی معتادان متجاهر گفت: شهرداری پای کار است منتهی باید اقدامات خود را بیش از گذشته انجام دهد چرا که براساس قانون بهزیستی و شهرداری باید نسبت به راه‌اندازی مراکز، توانمند کردن و اجتماع‌پذیری معتادان متجاهر اقدام کنند.