به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام مرتضی مطهری‌پور، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور درباره متوسط اقامت دانشجویان در عتبات عالیات اظهار کرد: متوسط اقامت دانشجویان در عتبات عالیات ۷ روز است که شامل ۳ روز نجف ۳ روز کربلا و یک روز در کاظمین و به صورت عبوی برای زیات سامرا نیز مشرف خواهند شد.

اخبار اجتماعی- مطهری پور در ادامه بیان کرد: ثبت نام برای اعزام دانشجویان از دیروز ۱۸ خرداد آغاز شده و تا ۲۶ خرداد ادامه دارد و روز ۳۰ خرداد بین ثبت نام کنندگان قرعه کشی می‌شود و ۱۳ هزار نفر به عتبات اعزام خواهند شد.

وی در ادامه بیان کرد: اعزام‌ها از ۲۷ خرداد آغاز و تا ۱۵ مهر ماه ادامه دارد. در این بازه زمانی با روز عرفه، عید غدیر، تاسوعا و عاشورا را داریم. زمان بندی اعزام‌ها در دو بعد است یکی برای کاروان‌های اساتید و کارکنان و دانشجویان متاهل است که زمان اعزام از ۲۵ تیز تا ۱۵ مهر ماه است و اعزام دسته دوم یعنی دختران و پسران دانشجویی مجرد به این صورت است که دختران از از ۲۷ تیر تا اول شهریور و پسران از اول شهریور تا ۱۵ مهر ماه است.

دانشجویانی که از معافیت تحصیل استفاده می‌کنند نگران اعزام به عتبات نباشند

وی درباره مجوز خروج برای دانشجویان مشمول خدمت سربازی گفت: برای این داشجویان مجوز خروج از کشور را می‌گیرم که در سال گذشته مجوز خروج برای ۲ هزار دانشجویان مشمول داشتیم و دانشجویانی که از معافیت تحصیل استفاده می‌کنند نگران اعزام به عتبات نباشند.