به گزارش افکارنیوز،

پیروز حناچی شهردار تهران درباره حداکثر بهره‌وری و ظرفیت تولید کارخانه واگن سازی تهران در صفحه توییتر خود نوشت: «مترو تهران یک پروژه ملی است و محدود به یک دولت و یک دوره شهرداری نیست. متروی تهران فقط مسئله تهران نیست، مسئله ایران است.

اخبار اجتماعی-  قطار‌های حومه سفر‌های کاری هر روزه به تهران و وجود ادارات دولتی نشان می‌دهد تهران فقط تهران نیست و مسائل آن هم در انزوا و فقط با اتکا به منابع و امکانات خود شهر قابل حل نیست.

با این رویکرد از آقایان جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت کردم از کارخانه واگن سازی تهران بازدید کنند. ان‌شاءالله دولت محترم که تا امروز مشارکت خوبی در این زمینه با شهرداری داشته در گشودن گره افزایش واگن‌های مترو گام‌های نهایی را بردارد.

کم کردن سرفاصله و افزایش تعداد قطار‌ها گامی است در راستای افزایش ظرفیت متروی تهران از ۲ میلیون به ۷ میلیون سفر در روز. تحقق این هدف همراهی و هم افزایی تمامی نهاد‌های ذی‌ربط را می‌طلبد.

امیدوارم در سایه هماهنگی‌های صورت پذیرفته و هدایت دولت محترم در تأمین منابع مالی مورد نیاز کارخانه واگن سازی تهران که یک اتفاق بزرگ ملی و افتخار نظام است، به حداکثر بهره‌وری و ظرفیت تولید رسیده و علاوه بر تهران نیاز کلانشهر‌های کشور را نیز در زمینه تأمین واگن مترو مرتفع کند.»

توضیحات شهردار درباره افزایش تعداد قطار‌های مترو پایتخت