به گزارش افکارنیوز به نقل ازايسنا، نشريهي اقتصادي فوربس امروز (يكشنبه) فهرست ٤ شخصيت ثروتمند آمريكا را درحالي منتشر كرد كه در ميان چهرههاي سرشناس سينماي هاليوود تنها نام استيون اسپيلبرگ و جرج لوكاس به چشم ميخورد.


«جرج لوکاس» با ثروتی بالغ بر ‌٢ / ٣ میلیارد دلار در رتبه‌ی ‌١ ٧ ثروتمندترین شهروندان آمریکایی قرار گرفته است. این کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس سرشناس آمریکایی بیشتر به‌عنوان نیروی محرکه‌ی خلق مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» شناخته می‌شود. فیلم‌های حماسی و علمی - تخیلی بسیار محبوبی که انقلابی در عصر فیلم‌سازی پدید آورد، به‌ویژه در زمینه‌ی جلوه‌های ویژه که او از پیشتازان آن به شمار می‌رود.


«لوکاس» همچنین در خلق شخصیت باستان‌شناس و ماجراجوی سینمایی «ایندیانا جونز» با استیون اسپیلبرگ همکاری کرده است.به گزارش ورایتی، «استیون اسپیلبرگ» نیز با ثروت حدود ‌٣ میلیارد دلار یکصدوهفدهمین مرد ثروتنمد آمریکا است. این فیلم‌ساز ثروتمند در سال ‌‌١٩٩٣ جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز، در سال ‌‌١٩٩٥ جایزه سزار افتخاری فرانسه، در سال ‌‌١٩٨٧ جایزه اسکار افتخاری و در سال ‌‌٢ ۴ جایزه «آکی‌را کوروساوا» جشنواره توکیو را گرفت و در سال ‌‌٢ ٣ نام وی در تالار مشاهیر هالیوود جا گرفت.