به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ فتح الله زمانیان گفت: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ناجا، برای جلوگیری از وارد شدن خسارات جانی و مالی به شهروندان در استفاده از مواد محترقه در چهار شنبه آخر سال طرحهای مختلفی را در جهت مبارزه با قاچاق مواد محترقه در کشور به اجرا در میآورد.

وی از اجرای طرح سراسری مبارزه با مواد محترقه در اوایل اسفند ماه امسال خبر داد و افزود: این طرح نیز در جهت جلوگیری از ورود مواد محترقه خطرناک به کشور به اجرا درآمد.

زمانیان از کشف ۴۵ میلیون ۱۴۱ هزار و ۵۳۵ عدد مواد محترقه با اجرای این طرح خبر داد و تصریح کرد: در این خصوص ۱۱۷ نفر به اتهام قاچاق مواد محترقه دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند همچنین از متهمان فوق ۹۸ دستگاه خودرو حامل مواد محترقه خطرناک، کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین از کشف ۴ هزار و ۷۵ کیلو مواد اولیه برای ساخت مواد محترقه دست‌ساز در اجرای این طرح خبر داد و افزود: مواد محترقه کشف شده بیشتر ساخت کشور چین هستند.

زمانیان یادآورشد: علاوه بر کشفیات مواد محترقه، انواع البسه، انواع تجهیزات ماهواره‌ای، دارو و لوازم آرایشی قاچاق کشف و ضبط شد.

وی افزود: این طرح سراسری در استان‌های مرزی و عقبه استان‌های مرزی که شامل ۲۳ استان بود به اجرا درآمد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه مواد محترقه‌ای که به صورت قاچاق وارد و توزیع می‌شود، استاندارد نبوده و خطرات جانی در پی‌دارد، یادآور شد: مبارزه نیروی انتظامی با مواد محترقه در دو جهت است یکی آنکه مواد محترقه جزء کالاهای ممنوعه است و از طرف دیگر استفاده از مواد منجر به فوت و جرح هموطنان می‌شود.

وی با تاکید براینکه پلیس مخالف ابراز شادی به خصوص برای جوانان در چهارشنبه آخر سال نیست به والدین هشدار داد تا مراقب فرزندانشان باشند به خصوص در ایام پایانی سال آنان را کنترل کنند تا این شادمانی به یک عمر پشیمانی تبدیل نشود.