حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در گفتگو با مهر با بیان اینکه دیوان عدالت بر اساس قانون می تواند هر مصوبه دولت که مغایر با قانون باشد را ملغی کند گفت: پیشنهاد ما به دولت این بود که با معاونت حقوقی ریاست جمهوری تعامل داشته باشیم تا قبل از ابلاغ یا تصویب مصوبات با قوانین تطبیق داده شود تا هم سرعت کار بیشتر و بهتر باشد و هم قوانین در پیچ و خم ابطال و تغییرات قرار نگیرد ولی متاسفانه این تعامل از سوی دولت انجام نشد.

وی افزود: ما در دیوان عدالت اداری این آمادگی را داریم که نشستی با دستگاهها داشته باشیم و آسیب‌شناسی کنیم که با انجام چه کارهایی می‌توان تعداد شکایت از دستگاهها را کاهش داد. این کار مشروط به این است که هم دستگاههای اجرایی و هم دیوان به میدان بیایند. الباته دیوان کار خود را آغاز کرده است و آسیب شناسی ها در حال انجام است ولی بعضی دستگاه‌ها به میدان نمی‌آیند و مقاومت می‌کنند و این مقاومت به ضرر آنها تمام می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری در پاسخ به اینکه آمار شکایات مردمی از دستگاههای اجرایی در سال ۹۰ چه میزان است گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار شکایت مردمی داشتیم ولی آمار امسال هنوز نهایی نشده که قطعا آمارها رو به افزایش است.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه استقبال مردمی از افتتاح نخستین شعبه دیوان عدالت اداری رضایت شهروندان اصفهانی را به دنبال داشته است گفت: هفته آینده دومین شعبه دیوان عدالت اداری در شهر گرگان افتتاح می شود.