به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، مهدی فراهانی، با اعلام این خبر افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۱۶ تماس در اورژانس قم ثبت شده است که ۱۴۱ مورد آن منجر به ماموریت شده است.

وی ادامه داد: از تعداد ۱۴۱ ماموریت انجام شده ۵۶ مورد آن مربوط به تصادفات شهری و جاده ای و ۸۵ مورد آن مربوط به بیماران قلبی، تنفسی، سقوط، مسمومیت و … بوده است.

معاون اورژانس قم همچنین از گزارش وقوع ۳۰ مورد تصادف موتورسیکلت به اورژانس قم خبر داد و اظهار داشت: این تعداد تصادف منجر به مجروح شدن ۳۶ نفر از راکبان موتور شد که از این تعداد ۱۸ نفر در محل حادثه به صورت سرپایی درمان و ۱۸ نفر دیگر تحویل مراکز درمانی سطح شهر شدند.

فراهانی در ادامه به موارد شاخص مأموریت های این مدت اشاره کرد و گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور اتوبان قم – کاشان از جمله این حوادثبود که در ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه بامداد روز شنبه رخ داد.

وی افزود: این حادثه ۱۸ مجروح درپی داشت که مجروحان حادثه پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به مراکز درمانی شهید بهشتی و نکوئی منتقل شدند.

معاون مرکز مدیریت حوادثو فوریت های پزشکی قم ادامه داد: حال ۲ نفر از مجروحان انتقالی و خیم گزارش شده است.

فراهانی مسمومیت ۲ نفر با گاز CO را از دیگر حوادثروز گذشته اعلام کرد و گفت: این افراد پس از دریافت اقدامات اولیه درمانی، توسط ۱ دستگاه آمبولانس به بیمارستان کامکار منتقل شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برخورد یک دستگاه خاور با یک دستگاه پژو در اتوبان کاشان - قم خبر داد و افزود: در این حادثه که در ساعت ۱۳ و ۱۱ دقیقه عصر دیروز رخ داد ۲ نفر مجروح شدند که مجروحان حادثه با ۱ دستگاه آمبولانس تحویل مرکز درمانی نکوئی شدند.

معاون اورژانس قم برخورد یک دستگاه اتوبوس واحد با عابر پیاده در خیابان صفائیه را از دیگر حوادثدیروز ذکر کرد و بیان داشت: این حادثه که در ساعت ۱۷ و ۳۵ دقیقه عصر دیروز رخ داد منجر به مجروح شدن ۲ خانم ۳۱ و ۲۱ ساله شد که حال یک نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است.

فراهانی برخورد یک دستگاه پیکان با موتورسیکلت را از دیگر حوادثدیروز عنوان کرد و ادامه داد: این حادثه در بلوار روحانی اتفاق افتاد که ۲ مجروح در پی داشت مجروحان آن نیز پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به مرکز نکوئی تحویل داده شدند.