به گزارش افکارنیوز،

 مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ، اظهار داشت: با دریافت خبر وقوع زمین ۵.۷ ریشتری در شهرستان مسجد سلیمان استان خوزستان گروه‌های واکنش سریع به منظور ارزیابی اولیه و ثانویه خسارات احتمالی این زمین لرزه به منطقه یادشده اعزام شدند.

اخبار اجتماعی-وی توضیح داد: بلافاصله پس از دریافت خبر وقوع این زمین لرزه اتاق بحران در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تشکیل شد و با برقرار ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان خوزستان دستورات لازم ستادی برای اعزام نیرو‌های اعزام سریع امدادی به همراه وسایل و تجهیزات امداد رسانی به منطقه یاد شده صادر شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این زلزله در استان خوزستان، شهرستان مسجد سلیمان و دهستان گلگیر به وقوع پیوسته است و تا شعاش ١٥ کیلومتری این منطقه ٥٦ روستای دارای آبادی با جمعیت بالغ بر ٥٥٨٠ نفر جمعیت از مرکز زمین لرزه وجود دارد.

سلیمی ادامه داد: این زمین لرزه در استان‌های بوشهر و لرستان احساس شد.

وی افزود: از آنجا که تعداد روستا‌ها زیاد است در ارتباط دائم با تیم‌ها در حال ارزیابی هستیم. خوشبختانه تا کنون در بررسی ایذه و مسجد سلیمان خسارتی اعلام نشده، اما چون وسعت زمین لرزه تا جایی بوده که استان‌های همجوار را هم لرزانده لذا در حال رصد استان‌ها و مناطق هستیم.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دقایقی پیش مسجد سلیمان حوالی گلگیر در استان خوزستان را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران روز دوشنبه اعلام کرد: این زمین لرزه در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه و ۳۳ ثانیه به وقوع پیوست.

موقعیت مرکز این زمین لرزه با طول ۴۹.۵ و عرض ۳۱.۹۵ و در عمق ۱۶.۶ کیلومتری زمین گزارش شده است.

تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

مسجد سلیمان در شمال شرقی استان خوزستان و مرکز آن در ۱۵۰ کیلومتری اهواز واقع است.