به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین احمدیان معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: اردو‌های شوق زیارت به طور کامل با مشارکت مردم و نیکوکاران برای مددجویان کمیته امداد برگزار می‌شود.

اخبار اجتماعی-وی گفت: سال گذشته حدود ۱۹۶ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد از سراسر کشور به اردو‌های زیارتی و شوق زیارت شهر‌های مقدس مشهد ، قم، پیاده‌روی اربعین حسینی و عتبات عالیات اعزام شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ هزار نفر از مددجویان به سفر‌های زیارتی قم، مشهد و عتبات اعزام شدند، تصریح کرد: اعزام مددجویان زیارت اولی به اماکن مقدسه در قالب طرح شوق زیارت، از اولویت‌های کمیته امداد در حوزه فرهنگی است.

حجت الاسلام و المسلمین احمدیان گفت: در ایام دهه کرامت از سالروز ولادت کریمه اهل بیت (س) تا ولادت ثامن الائمه (ع) ۲۰ هزار نفر از مددجویان زیارت اولی به شهر‌های مقدس قم و مشهد اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه در قالب این طرح، مددجویانی که تاکنون توفیق زیارت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) را نداشتند به شهرهای مقدس اعزام می‌شوند، ادامه داد: مددجویان با مشارکت مردم نیکوکار به این شهر‌های مقدس اعزام می‌شوند تا در کنار برخورداری از فضای معنوی و زیارت اهل بیت (علیهم السلام) از آموزش‌های سبک زندگی، احکام، حجاب و عفاف و مهارت‌های زندگی برخوردار شوند.