به گزارش افکارنیوز،

آرش میلانی عضو شورای شهر تهران در حاشیه استقرار واحد سیار معاینه فنی شماره 5 در منطقه در پایانه تاکسیرانی امام خمینی (ره)‌، اظهار داشت: عوامل موثری در کاهش آلودگی پایتختدخیل هستند که انجام معاینه فنی خودروها نیز یکی از این عوامل به شمار می‌روند.

اخبار اجتماعی- وی افزود: بر اساس گزارشات معاینه فنی خودروها 15 تا 25 درصد در ک اهش آلودگی هوا مؤثر است و باید اقداماتی انجام داد که علاوه بر الزام قانونی شهروندان انجام معاینه فنی خودروی خود را ضروری بدانند.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه آمار خودروهای فرسوده در تهران بالا است،‌گفت: مدیریت تقاضای سفر در مناطق مرکزی شهر با حذف طرح زوج و فرد انجام گرفته و امیدواریم گام‌های بیشتری در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران انجام گیرد.

در ادامه این برنامه احمد کهربایی شهردار منطقه 12 اظهار داشت: مهمترین چالش این منطقه در تهران آلودگی هوا است که تکیه بر موضوع حمل و نقل عمومی و توسعه خطوط دوچرخه در جهت مقابله با این مسئله بسیار حائز اهمیت است. 

وی از افزایش 6 کیلومتری خطوط دوچرخه در منطقه 12 خبر داد و گفت: سرویس‌دهی بیشتر در این زمینه سبب علاقه‌مندی بیشتر شهروندان به دوچرخه‌سواری و توسعه فرهنگ آن می‌شود. 

کهربایی با بیان اینکه تا امروز در منطقه مرکزی تهران امکان انجام معاینه فنی به صورت سیار نبود، خاطرنشان کرد: با استقرار مرکز سیار در پایانه امام خمینی (ره) شرایط برای تاکسی‌های این منطقه نیز فراهم شده و از آنجایی که 40 خط تاکسی در این منطقه داریم راه‌اندازی مرکز  سیار معاینه فنی در جهت تسهیل خدمات مؤثر است.