به گزارش افکارنیوز،

سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  درباره تسهیلات جدید برای تردد ایرانیان مقیم خارج از کشور اظهار کرد: طبق مصوبات موجود ایرانیان مقیم خارج از کشور که حداقل ۳ سال اقامت در خارج دارند، می‌توانند حداکثر ۲ مرتبه و جمعا به مدت ۳ ماه به کشور تردد کنند.

اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه قبلا ۳ سال اقامت از زمان ورود به غیبت محاسبه می‌شد، افزود: برای مثال اگر فردی ۵ سال بدون غیبت در خارج از کشور اقامت داشته باشد، زمانی امکان تردد داشت که حداقل ۳ سال در زمان غیبت در خارج بوده باشد.

این مقام ارشد نظامی بیان کرد: برابر تصمیمات اخیر، چنانچه فردی ۳ سال اقامت داشته باشد، به محض ورود به غیبت می‌تواند تردد کند، البته این افراد باید گذرنامه خود را در خارج از کشور ممهور به مهر ورود و خروج کنند.

وی تصریح کرد:کسانی که بیش از ۸ سال غیبت داشتند، مجاز به تردد نبودند و باید جریمه پرداخت می‌کردند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: از آنجا که جریمه متوقف شده، اجازه داده شد که این افراد نیز مجاز به تردد باشند.

این مقام ارشد نظامی گفت: همچنین کسانی که قبلا برای پرداخت جریمه اقدام کرده بودند، اما جریمه را پرداخت نکرده‌اند، می‌توانند برای پرداخت جریمه اقدام کنند.