به گزارش افکارنیوز،

اشکان جعفر کریمی اظهار داشت: در سال1397 بیش از 14 هزار و 500 پروژه در هفته دولت و دهه مبارک فجر توسط دهیاری‌ها به بهره‌برداری رسید.

اخبار اجتماعی- وی در ادامه افزود: با راه‌اندازی دهیاری در روستاهای کشور، جمع‌آوری پسماند هم اکنون در 29 هزار روستای کشور انجام می‌شود و حدود 80 درصد روستاهای دارای دهیاری، تحت پوشش سیستم مدیریت پسماند قرار دارند.

کریمی در زمینه اقدامات دهیاری‌ها در خصوص توسعه فضای سبز روستایی اظهار کرد: از ابتدای تأسیس نهاد دهیاری تاکنون 6659 بوستان چند منظوره روستایی در روستاهای کشور توسط دهیاری‌ها ایجاد و به بهره‌برداری رسیده‌است.

وی افزود: کمک به ارتقای سطح آتش‌نشانی و امور ایمنی در روستاها در اولویت کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور بوده و تاکنون 893 پایگاه آتش‌نشانی براساس شاخص‌های مرکزیت و پوشش حداکثری در روستاهای بزرگ کشور ایجاد شده است که هر پایگاه چندین روستا را تحت پوشش خدمات خود قرار می دهد.

وی اضافه کرد: با مجوز فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی)، در سال 1397 نزدیک به 200 نیروی امریه واجد شرایط در پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی جذب شده و تحت مدیریت دهیاری‌ها مشغول ارائه خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به روستاها می‌باشند.

این مقام مسوول همچنین به تجهیز دهیاری‌ها به ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی اشاره نمود و گفت: از ابتدای راه‌اندازی دهیاری‌ها تاکنون 16 هزار و 656 دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی متناسب با وظایف دهیاری‌ها و ویژگی‌های مناطق روستایی به دهیاری‌های کشور واگذار شده است.

وی در خاتمه  یادآور شد: تا کنون 37 هزار و 59 دهیاری در روستاهای کشور تشکیل شده و به حدود 19 میلیون نفر جمعیت روستایی خدمات ارائه می‌دهند.