به گزارش افکارنیوز،

 معاون مرکز ملی پرورش استعدادی‌های درخشان باشگاه دانش پژوهان جوان درباره هدفگذاری برای اجرای طرح شهاب در سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی که از سال ۹۳ برای اجرای طرح شناسایی و هدایت استعداد‌های برتر (شهاب) در نظر گرفته شده است، پوشش این طرح از چهارم دبستان آغاز و تا پایه هشتم ادامه یافته است که بر اساس روند پیش‌بینی شده، این طرح امسال به مقاطع تحصیلی دیگر هم توسعه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی آینده دانش‌آموزان سوم ابتدایی و نهم متوسطه اول هم تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند و برنامه اجرایی برای این دو پایه در نظر گرفته شده است.

رحمانی با اشاره به برگزاری منظم جلسات سیاست‌گذاری طرح شهاب اظهار کرد: این طرح از جنبه سیاست‌گذاری مشکلی ندارد و بر اساس برنامه تعریف شده برای آن، را کار را جلو می‌بریم اما روند اجرایی طرح  مربوط به معاونت‌های ابتدایی و متوسطه می‌شود.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادی‌های درخشان باشگاه دانش پژوهان جوان در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر اینکه وظیفه کیفیت‌بخشی و اجرای طرح را کدام نهاد بر عهده دارد، گفت: با توجه به معاونت‌هایی که مجری طرح شهاب هستند، کیفیت کار هم وابسته به عملکرد این معاونت‌ها می‌شود و اگر مشکلی در اجرای طرح وجود دارد باید این موضوع از طریق معاونت‌های مذکور مشخص شود.

برگزاری جشن پوشش سراسری طرح شهاب در پایه چهارم ابتدایی

وی به برنامه‌ریزی برای آموزش طرح شهاب هم اشاره و بیان کرد: دوره آموزشی برای مربیان طرح شهاب شهریورماه در شیراز برگزار می‌شود و همزمان با این اقدام جشن پوشش سراسری این طرح برای دوره چهارم دبستان را داریم.

رحمانی اظهار کرد: در سال تحصیلی آینده صرفا چهارم دبستان تحت پوشش سراسری این طرح قرار می‌گیرند و سایر پایه‌های تحصیلی به تدریج پوشش سراسری پیدا می‌کنند درواقع در کنار توسعه کمی به توسعه کیفی کار می‌پردازیم.