به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم افتتاح استودیو پلیس پایتخت با تشکر از همه کسانی که در نیروی انتظامی و رسانه ملی برای راه‌اندازی استودیو پلیس پایتخت زحمت کشیده‌اند به مساله نظم و امنیت پرداخت و اظهار داشت: نظم و امنیت دو مولفه بسیار مهم و به عنوان فعالیت ذاتی پلیس است. 

هاشمی تصریح کرد: مسائلی نظیر ترافیک پایه و اساس نظم در پایتخت است و طبیعی است که ناهنجاری‌های اجتماعی که منجر به آسیب‌های اجتماعی می‌شود اگر درست با آنها برخورد شود باعث امنیت می‌شود. 

رئیس شورای شهر تهران به بحث ترافیک اشاره و اظهار داشت: در بحث ترافیک و امنیت اجتماعی ما حاضر به همکاری هستیم. 

وی با اظهار تاسف از اینکه زیرساخت‌هایی که هم اکنون در پایتخت وجود دارد برای حمل و نقل عمومی کافی نیست تصریح کرد: در تهران زیرساخت‌های خوبی است اما تجهیز نشده است و باید برای تهیه زیرساخت شهرک‌های اقماری فعالیت کنیم. 

وی گفت:  در شهر تهران حدود 500 کیلومتر ریل داریم که در حد پایین از آن استفاده می‌شود؛ 300 کیلومتر در تهران و 200 کیلومتر در شهرک‌های اقماری است که باید 10 میلیون سفر داشته باشیم اما متاسفانه کمتر از 2.5 میلیون سفر در آنها به وقوع می‌پیوندد. 

هاشمی ادامه داد: باید با تجهیز آن و کمک از شهرداری و دولت این امکان را فراهم کنیم تا استفاده بیشتری از این زیرساخت‌ها صورت گیرد. 

رئیس شورای شهر تهران به محدودیت تردد در محدوده زوج و فرد پرداخت و گفت: اگر حمل و نقل عمومی درست نباشد به مردم فشار می‌آید که می‌خواهند از حمل و نقل عمومی ناکارآمد استفاده کنند پس باید این مساله درست شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: دولتمردان عاقلانه‌تر تصمیم بگیرند تا زیرساخت‌ها بهتر تجهیز شود تا به مردم خدمت‌رسانی ارائه شود. 

این مقام ارشد شورای شهر تهران تصریح کرد: در مورد ناهنجاری‌ و آسیب‌های اجتماعی نیز همکاری هر سه ارگان را خواهانیم همچنین باید بسیج و بهزیستی نیز وارد عمل شوند تا ناهنجاری‌ها کمتر شوند. 

وی اظهار امیدواری کرد که بتوان با همکاری یکدیگر سلامت و رفاه را برای شهروندان رقم زد.