به گزارش افکارنیوز،

 مرتضی طلایی در ارتباط با پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد: مجموع گزارش‌هایی که توسط برخی از دوستان از محلات به ما ارسال می‌شود حکایت از آن دارد که برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بیشتر یک نمایش انتخاباتی است.

وی تصریح کرد: نبود عوامل نظارت و همچنین تخلفات متعدد در ارتباط با برگزاری انتخابات شورایاری‌ها و همچنین عدم جانمایی مناسب صندوق‌ها از مواردی است که منجر شده است این انتخابات را زیر سوال ببرد.

عضو سابق شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: متاسفانه گزارش شده که در برخی از محلات صندوق‌های رای در مجتمع‌های مسکونی و حتی مغازه‌ها مستقر شده است و امیدواریم مسئولان مربوطه در این زمینه پاسخگو باشند.

طلایی گفت: کنار گذاشتن مساجد از محل‌های اخذ رای و همچنین دعوت سیاسی از تشکل‌ها و هیئت‌ها و همچنین جناح‌های مرتبط با مدیریت شهری باعث شده است که مردم رغبتی برای شرکت در این دوره از انتخابات نداشته باشند.

وی همچنین از خرید و فروش رای در برخی از شعب انتقاد کرد و گفت: البته گزارش تکمیلی را می‌توانید در روزهای آینده به اطلاع شهروندان برسانید ولی در هر حال شاهد برگزاری یک نمایش انتخاباتی بودیم تا یک انتخابات واقتی در شهر تهران.