به گزارش افکارنیوز،

علیرضا رشیدیان گفت: در مجموع پرواز‌های انجام شده ۵۹.۳ درصد بدون تاخیر انجام شده است، اما به دلیل مشکل در انجام یکی دو پرواز، متوسط تاخیر به حدود ۲۲.۹ دقیقه رسیده است که وضعیت نسبتا خوبی در عملکرد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انجام به موقع پرواز‌ها و ایمنی بالای آن حاکم است.

اخبار اجتماعی-وی اظهار کرد: در مجموع از کل جمعیت زائر ورودی به عربستان هم اکنون ۸۹ درصد معادل ۵۶ هزار و ۸۷۲ نفردر قالب ۴۰۰ کاروان در مکه استقرار یافته اند و مابقی درمدینه اسکان دارند.

۹۷ درصد ویزا‌های زائران و عوامل جرایی صادر و تحویل شده است
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون روادید ۹۷ درصد زائران و عوامل اجرایی صادر شده است، گفت: تاکنون ۸۶ هزار و ۶۲۴ نفر از زائران و عوامل اجرایی ویزا‌های خود را دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۸۴ هزار و ۹۹ مورد ویزای زائرین و دو هزار و ۵۲۵ مورد هم ویزا‌های عوامل اجرایی است که صادر و تحویل شده است.

پخت روزانه ۱۳۶ هزار پرس غذا برای زائران ایرانی مستقر در عربستان
رشیدیان در بحث تغذیه و تدارک غذای مناسب برای زائران هم گفت: هم اینک به طور متوسط روزانه ۱۳۶ هزار و ۲۷۷ پرس غذا در دو وعده نهار و شام در شهر‌های مکه و مدینه توسط آشپزخانه‌های مجهزی که تدارک شده طبخ می‌شود.
به گفته رشیدیان از این میزان ۱۱۹ هزار و ۸۶ پرس غذا در دو وعده نهار و شام در مکه و ۱۷ هزارو ۱۹۱ پرس در مدینه پخت و توزیع می‌شود.


وی تصریح کرد: این آشپزخانه‌ها بسیار مدرن و مجهز با نیرو‌های متخصص فعالیت می‌کنند و بخشی از مواد غذایی مورد نیاز آن‌ها بر اساس ذایقه مردم ما از ایران به کشور میزبان منتقل شده است.


رئیس سازمان حج و زیارت توضیح داد: همچنین طی این مدت بالغ بر ۳۰۳ هزار قرض نان توسط نانوایی‌های مستقر شده در این دو شهر پخت و توزیع گردیده است.

۳۳ هزار ۶۶۹ مورد معاینه زائران در طول سفر حج تا کنون 
رشیدیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خدمات پزشکی ارائه شده به زائران هم گفت: از ابتدای حضور زائران تا پایان روز گذشته در مجموع در مطب‌ها ۳۳ هزار و ۶۶۹ نفر ویزیت شده اند که از این میزان ۳ هزار و ۳۰ نفر معاینه و ویزیت تخصصی شده اند.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه مجموع افراد بستری شده از ابتدای حضور زائران تا کنون در بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت را ۳۴۱ نفر عنوان و ذکر کرد: همچنین ۱۳۳ نفر از زائران ما بر اساس تفاهمی که صورت گرفته طی این مدت در بیمارستان سعودی بستری شده اند.
به گفته وی، آمار زائرانی که هم اکنون در بیمارستان مرکز پزشکی هسته‌ای بستری هستند را ۲۳ نفر و در بیمارستان سعودی ۱۲ نفر عنوان و ذکر کرد: سایر زائران ما در شرایط مناسبی به سر می‌برند ضمن آنکه کنترل گروه‌های دارای ریسک بالا هم دایم انجام می‌شود.