به گزارش افکارنیوز،

حکم قصاص نجفی یعنی داغ‌تر شدن ماجرای جلب رضایت اولیای دم. قانون می‌گوید پدر، مادر و پسر میترا، ولی دم هستند و قصاص یا بخشش به تصمیم این سه نفر بستگی دارد. اما از همان روز‌های نخست این حادثه این مسعود برادر میترا بود که همواره از طرف خانواده‌اش درخواست قصاص را مطرح می‌کرد.

اخبار اجتماعی- او در هر سه جلسه دادگاه هم حاضر شد. از همان روز اول خودش را به عنوان نماینده اولیای دم این پرونده نشان داد و به رسانه‌ها اعلام کرد که من نماینده خانواده هستم و تصمیم نهایی درخصوص این پرونده برعهده من است. همه این‌ها یعنی مسعود حکم شاه کلید این پرونده را دارد. اما او هم مثل طرف مقابل پرونده از صدور هرگونه رأی اظهار بی اطلاعی می‌کرد و معتقد بود که گمانه زنی‌های صورت گرفته درخصوص قطعی بودن حکم قصاص هم چندان پایه و اساس درستی ندارد: «من هنوز به صدور حکم مطمئن نیستم، فقط خبر را در رسانه‌ها دیدم و بعد از آن تلفنم مدام زنگ خورد و خبرنگاران و رسانه‌ها من را حسابی سوال پیچ کردند.»

مسعود در پاسخ به این پرسش که آیا او و خانواده اش قصد گذشت و بخشش نجفی را دارند، گفت: «حرف من همان چیزی است که از روز اول گفتم. فقط قصاص. من از طرف پدر، مادر و خواهرزاده‌ام صحبت می‌کنم و درخواست ما مجازات نجفی است. البته باید صبر کرد تا حکم به طور رسمی به ما ابلاغ شود.»