به گزارش افکارنیوز،

اگر چند ماه قبل گذرتان به خیابان ولیعصر محدوده چهارراه ولیعصر می افتاد باید مسیری 3 یا 4 دقیقه‌ای را در مدت بیش از 15 دقیقه طی می‌کردید.

اخبار اجتماعی-  این افزایش زمان طی مسیر به خاطر بساطی‌هایی بود که پیاده راه خیابان ولیعصر را در هر چهار طرف آن به مغازه‌ خود تبدیل کرده بودند و از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را در بساط خود به فروش می‌رساندند.

البته فراموش نکنیم که بعضی وقتها هم خود رهگذران وسوسه می‌شدند و به خاطر قیمت نازل اجناس و در برخی موارد هم دم دستی بودن و کارآمدی اجناس سرعت خود را کاهش می‌دادند تا اگر چیز ارزنده‌ای به پست‌شان خورد بخرند.

اما سرانجام شهرداری تهران با همکاری دو منطقه 11 و 6 تصمیم گرفت تا دست فروشان و بساط گستران را در حوالی چهارراه ولیعصر ساماندهی کند و از سد معبر آنها جلوگیری کند.

حالا پس از گذشت حدود 2 ماه از این اقدام سید امیر فتاحیان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم ‌بان خبر تازه‌ای درخصوص برخورد با دست‌فروشان داده است.

وی گفته‌ است در پی درخواست شهروندان و رسانه‌ها، طرح رفع سدمعبر وانت‌‌بارهای دستفروش با همکاری شرکت شهربان، شهرداری‌های مناطق ۴، ۱۷، ۱۹ و ۲۱ تهران و پلیس راهور در راستای تسهیل رفت و آمد شهروندان و رفع مزاحمت‌های ایجاد شده به واسطه سدمعبر خودرویی در این مناطق از پایتخت به اجرا درآمده است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع سدمعبر وانتی‌ها که آمیخته با انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی است، یکی از مصادیق نقض حقوق شهروندی به شمار می‌رود که همواره رفع آن یکی از مطالبات شهروندان و رسانه‌ها بوده است.