به گزارش افکارنیوز،

 تردد وسایل نقلیه بین خط‌کشی خیابان‌ها، یکی از نکاتی است که پلیس راهنمایی و رانندگی بر آن تأکید بسیار دارد، چراکه این کار علاوه بر ایجاد نظم در حرکت خودروها، موجب کاهش آمار تصادفات نیز خواهد شد.

اخبار اجتماعی- در موضوع انضباط ترافیکی رعایت حرکت وسایل نقلیه در بین خطوط عبوری امری مسلم است، چراکه خط کشی‌ در معابر خیابان‌ها به عنوان یکی از علائم راهنمایی و رانندگی در ۲ بخش عرضی و طولی نقش بسیار مهمی را در انضباط بخشی ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی ایفا می‌کنند.

در همین راستا سرهنگ عین‌الله جهانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۱۹ آئین نامه راهنمایی و رانندگی در مکان‌هایی که خط‌کشی ایجاد شده است، رانندگان وسایل نقلیه باید در بین خطوط حرکت کنند و برای تغییر مسیر در حین حرکت، از چراغ راهنمای وسیله نقلیه خود استفاده کنند.

او با بیان اینکه در زمان حرکت رانندگان بین خطوط، آرامش و انضباط مناسبی بر ترافیک معابر و بزرگراه‌های شهر (عبور و مرور) حاکم می‌شود، افزود: با توجه به ضرورت رعایت حقوق شهروندی و برای پیشگیری از وقوع حوادث، تصادفات و اتلاف وقت، شایسته است که بین خطوط حرکت کنیم.

سرهنگ جهانی با بیان اینکه انضباط ترافیکی، ایجاد آرامش در بین رانندگان و در نهایت کاهش تصادفات رانندگی را در پی دارد، افزود: حرکت نکردن وسایل نقلیه بین خطوط و یا تغییر مسیر بدون رعایت مقررات ۴۰ هزار تومان جریمه دارد.

این درحالی است که در تمام کشور‌ها عدم حرکت خودرو‌ها بین خطوط جریمه دارد و این موضوع تنها مختص به کشور ما نیست، همچنین برخی از مردم اطلاع کافی از قوانین راهنمایی‌ و‌ رانندگی ندارند و آگاه کردن آن‌ها از قوانین موجود، در کاهش جریمه و فرهنگ‌سازی نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری دارد.