به گزارش افکارنیوز،

 این دو برادر یک سال قبل مهندسی جوان را در یک روستا به  قتل  رساندند و سپس با تهدید نگهبان قصد ساکت‌کردن او را داشتنند که موفق نشدند.

اخبار اجتماعی-یک سال قبل نگهبان یک معدن به مأموران گفت: مهندس جوانی که در معدن کار می‌کرد کشته شده است. این مرد گفت: دو برادر که شریک این مهندس بودند، به معدن آمدند و او را به قتل رساندند.

وقتی پلیس به محل رفت، با جسد غرق در خون مهندس جوان روبه‌رو شد. مرد نگهبان گفت: ساعاتی قبل دو برادر که شریک مهندس بودند، به اینجا آمدند. آن‌ها با هم اختلاف داشتند، اما مهندس گفته بود من آن‌ها را به داخل راه بدهم. بعد از اینکه داخل رفتند صدای شلیک گلوله آمد و من هم بلافاصله خودم را به جایی که مهندس بود، رساندم و دیدم جسد او روی زمین افتاده است. دو برادر به من گفتند اگر بخواهی پلیس را خبر کنی، حتما تو را می‌کشیم. من قول دادم چیزی به پلیس نگویم، اما وقتی رفتند، با مأموران تماس گرفتم و ماجرا را اطلاع دادم.

با توجه به این گفته‌ها بود که دو برادر شناسایی و دستگیر شدند. آن‌ها بعد از بازداشت به قتل اعتراف کردند. برادر بزرگ‌تر که گلوله‌ها را به مهندس جوان شلیک کرده بود، گفت: مقتول تحصیلاتی در رشته معدن داشت و یک معدن هم پیدا کرده بود که مس استخراج کند. او به ما پیشنهاد شراکت داد؛ ما هم روی معدن سرمایه‌گذاری کردیم، اما همین که کارش گرفت به ما گفت: بروید؛ او نه پولمان را می‌داد و نه سودش را. بعد از اینکه او را راضی کردیم، اصل پول را پرداخت کرد، اما سود ما از معدن را نمی‌داد و سر این موضوع با هم اختلاف داشتیم. از آنجایی که مدرکی هم برای اثبات حرفمان نداشتیم، تصمیم گرفتیم به‌زور پولمان را بگیریم. روز حادثه من سلاح داشتم و فکر کردم بهتر است با اسلحه او را تهدید کنم، اما نمی‌دانم چه شد که گلوله‌ها شلیک شد و به او برخورد کرد و جانش را از دست داد. البته برادرم هم چند ضربه با چاقو به او زد.

متهمان بعد از صدور کیفرخواست برای رسیدگی به پرونده‌شان به دادگاه کیفری استان تهران معرفی شدند. قرار بود متهمان دیروز در شعبه ۱۰ محاکمه شوند که به دلیل حاضرنبودن همه اولیای دم رسیدگی به بعد موکول شد. به این ترتیب دو برادر به‌زودی پای میز محاکمه می‌روند.