به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری در  مراسم ابلاغ رسمی طرح جامع مرزبانی نیروی انتظامی مصوب فرماندهی معظم کل قوا با تسلیت شهادت امام جواد (ع)، اظهار داشت: تصویب مبارک طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران را توسط فرماندهی معظم کل قوا تبریک می‌گویم‌؛  قطعاً این مهم برای مردم، کشور و نیروی انتظامی برکات بسیاری دارد.

اخبار اجتماعی_ وی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت‌های نیروی انتظامی، افزود: صیانت و حفاظت از مرزهای کشور بر عهده ناجاست و این مسؤولیت و مأموریت بسیار خطیر، ارزشمند و تأثیرگذار است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به پاسداری مرزبانان از 8 هزار و 755 کیلومتر مرز خشکی و آبی ادامه داد: مرزبانان نیروی انتظامی در سراسر مرزها با اقتدار مأموریت‌های خود را دنبال می‌کنند و مقابله با گروه‌های تروریستی و اشرار، مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و کالا، کنترل ترددهای مرزی و ... بخشی از وظایف خطیر مرزبانان است.

سردار اشتری تأکید کرد: باید در صیانت و حفاظت از مرزهای کشور مراقبت و هوشیاری‌های لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حضور سایر نیروهای مسلح در برخی مرزها برای ما قوت قلب و دلگرمی است، بیان کرد: در هر حال مأموریت خطیر و مهم صیانت از مرزها را با جدیت و قدرت دنبال می‌کنیم و به هیچ وجه به قاچاقچیان، گروه‌های تروریستی و اشرار، قانون شکنان و ... اجازه جولان نمی‌دهیم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با ابلاغ رسمی طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: بر مبنای تدابیر و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا در خصوص رسیدگی به مرزها و تقویت توان و آمادگی عملیاتی فرماندهی مرزبانی ناجا، طی یک بررسی میدانی و کارشناسی شده، تقویت ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ارتقای مرزبانی ناجا به مثابه یک نیرو در تابعیت مستقیم فرمانده ناجا به محضر فرمانده معظم کل قوا تقدیم و به موجب تصویب مبارک معظم له، طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا در تیر سال جاری از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرا به نیروی انتظامی ابلاغ شد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: در این طرح، ضمن ارتقای فرماندهی مرزبانی ناجا به مثابه یک نیرو، تقویت سازمان رزم، ترابری، تحرک زمینی، دریایی، هوایی و قدرت مقابله با تهدیدات مرزی در مرزهای خشکی و آبی ارتقای چشمگیری داشته است.

وی تأکید کرد: در این طرح رسالت فرماندهی مرزبانی ناجا "حفظ، مراقبت و کنترل مرزهای جمهوری اسلامی ایران و استیفای حقوق دولت و اتباع مرزنشین کشور" منظور و اعلام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان گفت: قطعا با تصویب و تأیید طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا، دستاوردهای مطلوب و بزرگ مرزی پیش روی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

پیش از سخنان فرمانده ناجا، سردار محمودزاده معاون طرح و برنامه و بودجه ناجا گزارشی از روند اجرایی شدن طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا ارائه کرد.

 همچنین سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اقدامات سبزپوشان و مرزبانان ناجا در سراسر کشور عنوان کرد: تلاش‌های نیروی انتظامی در سطح کشور باعث افتخار و سربلندی است.

وی تصوب طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا را مرهون عنایت ویژه فرمانده معظم کل قوا، ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده ناجا دانست و افزود: سردار اشتری مجدانه و با پیگیری‌های مستمر تحقق این مهم را دنبال کرد.