به گزارش افکارنیوز،

شادمهر کاظم زاده عضو کمیسیون عمران مجلس دهم با اشاره به وضعیت ترافیکی و آلودگی هوا در کلانشهر‌ها به ویژه تهران، گفت: در بحث ترافیک کلانشهر تهران باید برنامه جامعی از سوی شهرداری که متولی امر است یا از سوی دولت در قالب لایحه ارایه شود.

اخبار اجتماعی -نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی، از وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر‌ها ابراز نارضایتی کرده و افزود: کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی از سوی مردم منوط به فراهم بودن زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی است.

وی با تاکید بر اینکه کمبود اتوبوس و واگن قطار از عواملی است که به عنوان مانعی بر سر راه توسعه حمل و نقل عمومی قرار گرفته است، تصریح کرد: ازدحام جمعیت در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی گواه این موضوع است.

کاظم زاده با بیان اینکه با رفع معضل ترافیک در کلانشهر تهران آلودگی هوا نیز به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد، گفت: ارایه یارانه‌های دولتی، تسهیلات یا مشوق‌های کارآمد می‌تواند در این حوزه به توسعه حمل و نقل عمومی کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه ممنوعیت خروج ماشین شخصی آخرین حلقه برای رفع معضل ترافیک کلانشهر تهران است، افزود: استفاده از تجربیات موفق کشور‌های توسعه یافته در کنترل ترافیک یا معضل آلودگی هوا می‌تواند در این راستا به مشکلات کلانشهر‌ها کمک کند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه هزینه کرد در حوزه توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به مثابه سرمایه گذاری است، تصریح کرد: استفاده از دوچرخه ابتکاری جدید از سوی شهرداری تهران اقدام مناسبی بوده که می‌تواند در سایر کلانشهر‌ها نیز دنبال شود.