به گزارش افکارنیوز،

میثم یزدی، مدیر آموزش و پژوهش دانشگاه استاد فرشچیان با اشاره به آغاز جذب دانشجویان در دانشگاه استاد فرشچیان، اظهار داشت: از مهرماه پذیرای دانشجویان کارشناسی ارشد در سه رشته هنر اسلامی با گرایش نگارگری، هنر‌های چوب و سفال و سرامیک خواهیم بود.

اخبار اجتماعی -​وی با اشاره به اینکه این دانشگاه زیر شاخه‌ای از دانشگاه آزاد است، ادامه داد: نحوه پذیرش دانشجویان در بدو امر همانند سایر دانشگاه‌های سراسر کشور است؛ یعنی دانشجویان باید از آزمون کارشناسی ارشد عبور کرده و بعد از پذیرفته شدن، جذب دانشگاه شوند.

یزدی از مهلت ثبت نام تا ۱۲ مردادماه سال جاری خبر داد و گفت: علاقمندان می‌توانند از طریق سامانه مربوطه رشته‌های این دانشگاه را انتخاب و ثبت نام کنند.

مدیر آموزش و پژوهش دانشگاه استاد فرشچیان گفت: افرادی که رشته کارشناسی نظیر هنر‌های اسلامی و صنایع دستی مرتبط دارند و سایر رشته‌های مرتبط با هنر را در اولویت قرار می‌دهیم و همچنین افرادی نیز از رشته‌های غیر مرتبط پزشکی، علوم انسانی و مهندسی بعنوان دانشجو می‌پذیریم.

یزدی خاطرنشان کرد: این افراد با ارائه رزومه و ثبت توانمندی خود قادر خواهند بود جز متقاضیان این دانشگاه باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی عدم پذیرش دانشجویان مقاطع کارشناسی به منظور تقویت پایه هنری این افراد در دانشگاه استاد فرشچیان اظهار کرد: استاد فرشچیان از هنرمندان صاحب نام عرصه بین المللی هستند و لذا فلسفه شکل گیری این دانشگاه، پرورش استاد است و همچون دانشگاه تربیت مدرس و علوم تحقیقات، قصد تربیت افراد تراز اول را دارد.

یزدی با بیان این مطلب افزود: با هماهنگی و همراهی هنرستان‌های هنر زیبا در حال برنامه ریزی برای دوره پایه هستیم و دوره کارشناسی را با کمک سازمان میراث برنامه ریزی می‌کنیم.

مدیر آموزش و پژوهش دانشگاه استاد فرشچیان گفت: بسیاری افراد تصور می‌کنند به خاطر ریشه داشتن استاد فرشچیان در اصفهان، دانشگاه مربوطه در تهران نخواهد بود؛ از طرفی در آینده نزدیک برنامه ریزی خواهیم کرد تا این دانشگاه در شهر‌های بزرگ به عنوان مرجع، دانشجو بپذیرد.

یزدی افزود: سال آینده برای نخستین بار رشته کارشناسی ارشد خوشنویسی را خواهیم داشت.