اخبار اجتماعی- مساله حجاب و عفاف مساله کوچکی در جامعه اسلامی نیست، رهبری معظم انقلاب در سالهای مختلف و بارها و بارها بر موضوع تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی هشدار داده و اینکه دشمن با برنامه ریزی می خواهد سبک زندگی غربی را جایگزین سبک زندگی اسلامی کند.
به گزارش افکارنیوز، مانتوهای جلو باز و شیشه ای و حریر این روزها تبدیل به معضلی برای شهر شده که پوشش خارج از عرف و شرع اسلامی را نشان می دهد.
برخورد با بدحجابی اگرچه صوورت می گیرد اما سوال اساسی اینجاست چرا چنین لباس و مانتوهایی تولید می شود و چرا در معرض عموم برای فروش قرار دارد؟ کدام نهاد مسئول باید بر این وضعیت نظارت کند؟
اتحادیه پوشاک و اصناف کشور در مقابل چنین مانتوهایی چه موضع گیری می کنند؟
از سوی دیگر چرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طراحان لباس های ایرانی – اسلامی بهای کافی را نمی دهد که با طراحی زیبا و اصیل بتوانند محصولات خود را به بازار ارائه کنند و همچنان عده ای با ارائه این نوع پوشش ها بازار مانتوهای جلو باز را در کشور باب کرده اند.
ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران گفته متاسفانه در سطح شهر شاهد دست فروشانی هستیم که اقدام به فروش مانتوهای جلوباز و حریر می کنند و در این میان هیچ ارگانی هم مسئولیت جمع آوری آن‌ها را بر عهده نمی گیرد.
وی درباره تبلیغات گسترده در فضای مجازی و یا مزون های خانگی برای فروش این مانتوها، گفت: ما مسئولیت نظارت بر آنها را نداریم و خواهان برخورد مسئولان مربوطه، با این معضل نیز هستیم.
شیرازی در ادامه تصریح کرد: با توجه به رصد میدانی که با همکاری اداره نظارت بر اماکن پلیس تهران در سطح فروشگاه‌ها و تولیدکننده‌ها صورت گرفته است؛ مقرر شد تا تمام فروشگاه‌هایی که بدون مجوز و یا بصورت زیر زمینی فعالیت دارند را تعطیل کنیم تا اگر می‌خواهند به فعالیت خود ادامه دهند بر اساس قانون، نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به دستور العمل و پیامک‌هایی که برای تولیدکننده‌های دارای مجوز صورت گرفته است، تاکید شد که تولید کنندگانی که تولیدات آن ها با بنام حجاب اسلامی مجوز گرفته اند، در بازار تولید و عرضه نشود در صورت مشاهده، از فعالیت آن‌ها جلوگیری و با آن‌ها برخورد شود.
شیرازی با اشاره به اینکه روزانه ۳۰ گروه بازرسی با مراجعه به بیش از ۶۰ واحد فروشگاهی، نحوه فروش مانتو‌ها را رصد می‌کنند، اظهار کرد: اگر این فروشگاه‌ها قوانین مرتبط با فروش مانتوهای جلوباز را رعایت نکنند و تخلف خود را تکرار کنند به مراجع قضایی معرفی و در پیگرد این نهادها قرار می‌گیرند.
به نظر می رسد با بها دادن بیشتر به جوانان ایرانی در زمینه طراحی لباس اصیل اسلامی- ایرانی بازار از هر نوع پوششی که منزجر کننده است خالی شده و بخشی از مشکلات حجاب و عفاف حل می شود.