به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی کرونی دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی در کشور، گفت: متاسفانه ازدحام بیش از اندازه جمعیت در مترو و اتوبوس نشان از کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی دارد.

اخبار اجتماعی -وی با تاکید بر ضرورت تزریق اتوبوس و واگن مترو به ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: در شرایط فعلی که ساعات پیک تردد و استفاده مردم از مترو و اتوبوش مشخص است باید تدبیری برای کاهش ازدحام جمعیت و شلوغی‌ها انجام شود.

کرونی با بیان اینکه در طی دو سال اخیر سفارشی برای خرید اتوبوس و واگن مترو ثبت نشده است، تصریح کرد: هر چند وزارت کشور پیگیری خرید ۶۳۰ دستگاه واگن بوده، اما از این واگن‌ها هم خبری نیست.

دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه دولت باید برای بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کرده و بودجه این بخش را بپردازد، گفت: درآمد‌های شرکت مترو و اتوبوسرانی صرفا صرف هزینه‌های آن‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه عدم پیگیری شهرداری در حوزه کسب درآمد‌های پایدار مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است از این رو نمی‌توان انتظار داشت که شهرداری خود به بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی ورود کند.

دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران یادآور شد: در حوزه حمل و نقل عمومی کشور هنوز به درآمدزایی نرسیده از این رو حمایت‌های دولت لازم است.