به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا قزوین گفت: با نزدیک شدن به عید قربان هرساله شهروندان اقدام به خرید دام زنده برای ذبح اقدام می‌کنندد.

اخبار اجتماعی -وی ادامه داد: در بین شهروندان عزیز کسانی هستند که فریب تبلیغات نژادی دام زنده مانند گوسفند نژاد شال در استان قزوین و عکس‌های موجود در صفحه اینستاگرام سودجویان و کلاهبرداران را می‌خورند و در نهایت به صورت اینترنتی خصوصا از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به خرید می‌نمایند. هرساله کلاهبرداران با این شگرد اقدام به فریب شهروندان می‌کنند.

سرهنگ فرهودی در توصیه به شهروندان گفت:همشهریان قبل از رویت دام از پرداخت هرگونه وجه به فروشنده خودداری نموده و به صورت حضوری معامله خرید و فروش را انجام دهند.

وی افزود: یکی از شگرد‌های مجرمان در این خصوص، با توجه به بازه زمانی کم برای عید قربان، فروش دام زنده با قیمت پایین و کمبود نژاد درخواستی، در نهایت دریافت مبلغی وجه به عنوان بعیانه بوده که بعد از دریافت وجه، فرد فروشنده دیگر پاسخگو نبوده و یا خرید مورد نظر از نظر نژاد درخواستی و سلامت جسمانی متفاوت می‌باشد.

سرپرست پلیس فتا قزوین در پایان از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا گزارش نمایند.