سرهنگ عبادالله كريمي در گفتوگو با ايسنا، دراينباره گفت: در پي دريافت چندين فقره شكايت از طرف افراد مسن و سالخورده مبني بر اينكه با توجه به ناتوان بودن آنان در امر برداشت وجه از عابر بانك از فردي كه در محل حضور داشته كمك گرفته و آن شخص با اين ادعا كه عابر بانك شما در دستگاه گير كرده و بايد به داخل شعبه مراجعه كنيد اقدام به برداشت وجه و سرقت از حساب عابر بانك آنان كرده است، بررسي موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان ادامه داد: پس از وصول این شکایت کارآگاهان پلیس آگاهی فعالیت خود را آغاز و در گام نخست با انجام چهره‌نگاری به کمک مالباختگان، اقدام به ترسیم چهره فرضی متهم کردند.

کریمی افزود: در ادامه کاراگاهان با ایجاد گشت‌های نامحسوس در مناطق وقوع جرم، شخصی را مشاهده کردند که در مقابل دستگاه خودپرداز قصد فریب خانم مسنی را داشت که وی را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های انجام شده ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری و سرقت شد گفت: پس از مواجهه حضوری متهم با مالباختگان و شناسایی وی توسط آنان وی به بزه خود معترف و مدعی شد که با پرسه‌زدن در مناطق مختلف شهر، افراد مسنی را که قصد برداشت پول از عابربانک داشته‌اند را شناسایی و با تظاهر به کمک به آنان و جلب اعتماد مالباختگان اقدام به برداشت وجه و سرقت از عابربانک آنان کرده و از محل متواری شده است.

رييس پليس آگاهي استان گيلان با بيان اينكه متهم با تشكيل پرونده به دادسرا معرفي شد از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از هر گونه ناهنجاريهاي اجتماعي مراتب را به فوريتهاي پليسي ۱۱۰ اطلاع دهند.