به گزارش افکارنیوز،

حجت‎الاسلام و المسلمین قاسم پور دادستان عمومی و انقلاب رباط کریم اظهار کرد: چند شیاد طی برنامه ریزی برای سرقت از بانک صادرت منجیل آباد منزل رئیس بانک را در شهریار شناسایی می‌کنند.

اخبار اجتماعی- او ادامه داد: ۳ نفر از متهمان که یکی از آن‌ها لباس نیروی انتظامی به تن داشته است صبح روز ۱۳ مردادماه خودرو رئیس بانک را در مسیر متوقف کرده و با اسلحه پلاستیکی اقدام به گروگانگیری می‌کنند و کلید بانک را از وی می‌ربایند، سپس با خودرو رئیس بانک به سمت بانک حرکت می‌کنند.

حجت‎الاسلام والمسلمین قاسم پور اضافه کرد: متهمان بانک راشناسایی کرده و از قبل می‌دانستند که این شعبه فقط یک کارمند دارد؛ وارد بانک می‌شوند و کارمند بانک را متقاعد می‌کنند که رئیس بانک به دلیل تخلفات در بازداشت است و ما مامور حراست برای برررسی تخلفات هستیم.

او ادامه داد: با توجه به گفته‌های متهمان، کارمند با دیدن خودرو رئیس بانک و کلید بانک در دست آن‌ها؛ یقین حاصل می‌کند و رمز ورود به سیستم را به یکی از سارقان که به کار‌های بانکی آشنایی داشته می‌دهد و پس آن متهم وارد سیستم می‌شود و مبلغ ۱۲۲ میلیارد تومان را به حساب یکی از همدستانشان در بانک صادرات شعبه صادقیه تهران انتقال می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسم پور گفت: متهمان سپس درخواست کلید گاوصندوق برای بررسی اسناد و مدارک را می‌کنند و با برداشتن ۳۹ میلیون تومان پول نقد دست و پای کارمند را بسته و متواری می‌شوند.