به گزارش افکارنیوز،

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه افتتاح ایستگاه ۱۱۰ تهران گفت: امروز شاهد ورود تجهیزاتی به آتش نشانی هستیم که تا قبل از حادثه پلاسکو آتش نشانی از آن بی بهره بود.

اخبار اجتماعی- وی افزود: در سال ۹۶ تصمیم گرفته شد درصدی از بودجه به بحث ایمنی اختصاص پیدا کند و تجهیزاتی هم خریداری شده شد و شرایط تجهیزاتی ما قابل مقایسه با قبل از حادثه پلاسکو نیست.

حناچی گفت: ۷ ایستگاه آتش نشانی در دست احداث داریم که در یک سال  آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تهران به اتفاق جدیدی اشاره کرد و گفت: از این به بعد کنار آتش نشانی استقرار موتور آمبولانس های اورژانس را خواهیم داشت.

وی همچنین به خرید تجهیزات جدید اشاره کرد و گفت: تجهیزات مقاوم به گرما هم به تعداد دو هزار کیت خریداری شده است.

حناچی در پاسخ به این پرسش که وضعیت استقرار ایستگاه های آتش نشانی با توجه به جمعیت شهر تهران چگونه است خاطرنشان کرد: فکر میکنم با توجه به پراکنش جمعیتی استاندارد قابل قبولی داریم تا در کمترین زمان ممکن به محل آتش سوزی برسیم.

شهردار تهران گفت یکی از ایستگاه های در دست احداث در حریم شهر تهران و در منطقه صالح آباد است که با ساخت ان به برخی شهرهای کوچک هم از این به بعد سرویس دهی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات بحث خرید چرخبال و هلی کوپتر است که البته در حال تعقیب هستیم البته دستگاه های متناظر هم در این فکر هستند که شاید با آنها همکاری کنیم.

حناچی در پاسخ به این سوال که تجهیزاتی که می بینیم معمولا بعد از حوادث به کار می آید برای ایمنی پیش از وقوع چه کرده‌اید گفت: در خصوص ساختمانهای بلند طرح ۹۹۹ کلید خورده است که بحث افزایش ایمنی را شامل می شود.

شهردار تهران گفت: بخشی از این طرح بحث آموزش شهروندان است و بخشی هم بحث شناسایی نقاط پر خطر است که این کار هم به موازات در حال انجام است.