به گزارش افکارنیوز،

 سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در سومین مرحله از اجرای طرح کاشف  با بیان اینکه ۱۸۸ نفر از سارقان سابقه دار در قالب ۴۵ باند، شناسایی و دستگیر شدند، گفت: تا دیشب ۲۴۰۰ فقره اعتراف به سرقت اعلام شده است.

اخبار اجتماعیسردار رحیمی افزود: باند سرقت مسلحانه‌ای در پوشش مامور از صرافی‌های خیابان فردوسی ۱۳ هزار یورو و ۳ هزار دلار سرقت کرد که ۶ عضو این باند دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ۳۷۱ نفر از سارقان و مظنونان به سرقت در طرح صاعقه یک دستگیر شدند که به ۱۲۰۰ قاپ زنی اعتراف کردند و ۱۲۳ تلفن همراه سرقتی، ۵ عدد موتورسیکلت در این طرح کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار روزانه مشخص شده که ۴۵ درصد کیف قاپی در پایتخت کاهش داشته است، بیان کرد: برخورد‌های پلیس با سارقان کیف‌قاپ با جدیت ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دستگیر شدگان مالخر هستند، افزود: جرم مالخر کمتر از سارق نیست، سعی کردیم تا ۷۰ درصد اموال سرقتی به شهروندان بازگردانده‌شود و مابقی آن به فروش رسیده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، گفت: قرارگاه ویژه مشترک پلیس با دادستانی در تهران برای برخورد با سارقان تشکیل شده و در حال انجام فعالیت‌هستیم و در دوماه گذشته ۴ درصد شاهد کاهش وقوع سرقت در تهران هستیم.