به گزارش افکارنیوز،

تصمیم گرفتم یک روز صبح از کارگزاری تامین اجتماعی دیدن کنم تا وضعیت رسیدگی و کیفیت خدمات کارمندان سازمان تامین اجتماعی را به عنوان یک خبرنگار تامین اجتماعی زیر ذره بین قرار دهم.

اخبار اجتماعی _ بعد از آن که وارد کارگزاری تامین اجتماعی شدم، به سمت امور بیمه شدگان رفتم. شلوغ بود، همه در انتظار بودند و تعداد افراد بیشتر و بیشتر می‌شد که حتی دیگر صندلی خالی برای نشستن نبود، حتی تعدادی زیادی از افراد منتظر ایستاده بودند.

باجه های کارگزاری تامین اجتماعی کار نمی‌کردند و همه مردم شماره به دست منتظر بودند تا شماره ی آنها خوانده شود، محیط گرم و شلوغ بود نکته قابل توجه این بود که در چنین وضعیتی که کار مردم هم راه نمی افتاد، سیستم ها قطع بود.

یک گوشه‌ای را انتخاب کردم تا بتوانم با مردمی که برای انجام کار‌های بیمه‌ای خود یک روز خود را اختصاص داده بودند صحبت کنم، هرکسی یک چیزی میگفت، بعضی‌ها تازه رسیده بودند، اما بعضی‌ها نزدیک به یک ساعتی می‌شد که منتظر بودند تا سیستم‌ها وصل شود تا به کارهایشان رسیدگی شود.

حدود نیم ساعتی از زمانی که رسیده بودم گذشت در حال صحبت کردن با مردم بودم که صدای باجه‌ها بلند شد و شماره منتخب را صدا زد، آنجا ۵ باجه مختص بیمه شدگان جدید بود، اما فقط دو باجه بود که بعد از ساعت‌ها بیکاری شروع به کار کرد و می‌گفتند که سیستم‌های دیگر قطع است، اگر سیستم‌ها باهم قطع می‌شود پس چرا مجدد باهم وصل نمی‌شود؟

آقایی در کنارم برایم از معطلی‌اش در هربار مراجعه به این شعبه گفت که هر بار به این شعبه مراجعه کرده با قطعی سیستم و طولانی شدن کارهایش مواجهه شده و انجام کارهایش با معطلی صورت گرفته است.

خانمی می‌گفت من هربار که برای انجام کارهایم به شعب تامین اجتماعی مراجعه می‌کنم ساعت‌ها معطل هستم چراکه هربار می‌گویند سیستم‌ها قطع است و ما باید چند ساعت منتظر بمانیم تا سیستم‌ها وصل شود بعد از اینکه سیستم‌ها وصل شد باید ساعت‌ها در صف منتظر باشیم تا نوبتمان شود.

رسیدگی به کارهای هریک از افراد زمان زیادی را می طلبد و اگر در این بین هم سیستم ها قطع شود مردم مجبور هستند ساعات بیشتری را برای انجام کارهای بیمه ای که گاهی نیز کار کمی هم دارند سپری کنند. 

معضل امروز افرادی که کارشان به کارگزاری های تامین اجتماعی می افتد در وهله‌ی اول قطعی سیستم هاست که معلوم نیست کی قرار است به این مشکل رسیدگی شود، درست است که سیستم های تامین اجتماعی درحال بروز رسانی است اما تا کی مردم باید هر روز کارهای خود را کنار بگذارند و  تمام وقت خود را صرف رسیدگی به مشکلات بیمه‌ای خود کنند؟