به گزارش افکارنیوز،

روز ۱۷ مهر سال ۹۵، پنج عضو خانواده پزشک جوانی به‌نام علیرضا صلحی با علائم مسمومیت به بیمارستان تبریز منتقل شدند. اما تلاش پزشکان برای نجات جان همسر و مادربزرگ این پزشک بی‌نتیجه ماند و آن‌ها جان خود را از دست دادند.

اخبار اجتماعیگرچه در گزارش‌های اولیه مسمومیت ناشی از خوردن غذای نذری علت مرگ اعلام شد، اما با شروع تحقیقات تخصصی و پلیسی عمدی بودن این مسمومیت و احتمال قتل قوت گرفت و پزشک جوان بازداشت شد. در حالی که علیرضا منکر دخالت در قتل‌ها بود حدود ۶ ماه بعد نیز کیفرخواست پرونده با اتهام قتل عمدی متهم صادر و برای رسیدگی به شعبه سوم دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی ارسال شد.

قضات پس از برگزاری ۴ جلسه سرانجام رأی به قصاص متهم دادند، اما این حکم در دیوان عالی نقض و پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه بدوی بازگشت. بابک بابازاده، وکیل مدافع این پزشک گفت: با نقض حکم قصاص از سوی دیوان عالی کشور پرونده به شعبه صادر‌کننده رأی بدوی- شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان آذربایجان شرقی- فرستاده شد و پس از برگزاری دو جلسه دادگاه در این شعبه، اولیای دم همسر موکلم، خواستار قصاص و اولیای دم مادربزرگ او، خواهان دریافت دیه شدند که قضات نیز برای دومین بار حکم به قصاص و پرداخت دیه دادند. حکم صادره غیرقطعی است و در مهلت ۲۰ روز به دیوان عالی کشور اعتراض خواهیم کرد.