به گزارش افکارنیوز،

محسن حاجی میرزایی گزینه پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس برای تصدی وزارت آموزش و پروش در جمع شورای معاونان این وزارتخانه، اظهار کرد: مدتی از آموزش و پرورش دور بوده‌ام اما امروز در این جمع احساس غربت نمی‌کنم.

اخبار اجتماعی-وی ادامه داد: علاقه‌مند بودم که استمرار همکاری سید جواد حسینی را در وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم و حداکثر مقاومت را برای آمدن به وزارت آموزش و پرورش داشتم اما تقدیر بر این بود که به عنوان گزینه دولت برای نظام تعلیم و تربیت به مجلس معرفی شوم.

حاجی میرزایی افزود: امروز با عزم جدی و مصمم با تمام توان آمده‌ام و اگر تقدیر الهی بر این باشد که در مجموعه آموزش و پرورش باشم تمام توان و بضاعت خود را در اختیار این مجموعه قرار خواهم داد.

وی با بیان اینکه هیچ انگیزه‌ای به جز برداشتن باری از مجموعه آموزش و پرورش ندارم، گفت: برنامه وزرای سابق آموزش و پرورش دارای موضوعات مشترکی است؛ ممکن است آرایش مطالب و معماری مباحث تغییر پیدا کند اما مشخصاً در تمامی آنها نظام تعلیم و تربیت درگیر چند مشکل است.

وی خاطرنشان کرد: باید تمام توان خود را به کار بگیریم تا زمان تحویل مسؤولیت به فرد دیگری مشکلات کمتر شده باشد و روش بنده بر اساس خردجمعی خواهد بود لذا برای دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت از گفت‌وگو و تصمیم‌گیری جمعی استفاده خواهیم کرد.

حاجی‌میرزایی با اشاره به نکات موجود در برنامه وزرای سابق، اظهار کرد: در برنامه‌های تمامی وزرا این نکته وجود داشته است که اگر آموزش و پرورش را به موضوع جامعه تبدیل نکنیم، نمی‌توانیم در برنامه‌ها و فعالیت‌ها پیشرفتی داشته باشیم.