به گزارش افکارنیوز،

پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی، اظهار داشت: بسته‌های آموزشی با زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی برای پیشگیری از یکسری بیماری‌ها آماده کرده‌ایم و در ایام اربعین این بسته‌ها در بین زوار پخش می‌شود. 

اخبار اجتماعیوی ادامه داد: کمک‌های اولیه بیشتر با هدف پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دراختیار سفیر ایران در عراق قرار گرفته است که برای عموم مردم پخش می‌شود. 

وی گفت: در قالب پیشگیری از طریق رسانه عراق، آموزش‌ها به هر نحوی که صلاح می‌دانند پخش می‌شوند.

کولیوند ادامه داد: بیماری‌های تنفسی وقتی شیوع پیدا می‌کنند تا 30 روز هم‌وطنانمان را در داخل کشور نیز گرفتار می‌کند و در این زمینه نیز پیشگیری‌های لازم از سوی اورژانس کشور انجام شده است. 

رئیس سازمان اورژانس اظهار کرد: تعداد نیروی بهداشت محیط به کربلا و نجف اعزام می‌شوند و به دنبال افزایش آموزش‌ها و بالا بردن سطح اطلاعات هستیم. 

وی گفت: ما سال گذشته با وزارت بهداشت عراق تفاهم نامه‌هایی منعقد کردیم و امیدواریم که با پیگیری‌های صورت‌گرفته، این تفاهم‌نامه برای امسال نیز هر چه زودتر منعقد شود تا بتوانیم همکاری‌های دوجانبه‌ای داشته باشیم.

وی گفت: ما آمبولانس و اتوبوس‌آمبولانس‌هایی را برای اعزام در نظر گرفته‌ایم و در این خصوص از مرز خودمان مشکلی نداریم و می‌طلبد که هماهنگی‌های بیشتری با فرودگاه‌های بغداد و نجف برای اعزام بیمار و یا موارد خاص داشته باشیم. 

وی گفت: امیداریم زائران به سلامت بروند و بازگردند.