به گزارش افکارنیوز،

محمدحسن زدا قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با انتشار فیلمی در صفحه اینستاگرام خود درباره ابلاغ الکترونیک به کارفرمایان سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: ابلاغ الکترونیک به کارفرمایان یکی از خدمات ارائه شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی در دو سال گذشته بوده است.

اخبار اجتماعیاو افزود: در گذشته مکاتبه به مأموران ابلاغ می‌شد و سپس آن‌ها ابلاغیه مربوطه را به صورت فیزیکی به کارفرمایان ارسال می‌کردند و اگر کارفرمایی حضور نداشت، دعوتنامه ۱۰ روزه برای او ارسال می‌شد و کارفرما برای مراجعه فقط ۱۰  روز مهلت داشت.

قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر ابلاغیه‌ها از طریق ایمیل به کارفرمایان ارسال می‌شود، افزود: الکترونیک شدن ابلاغ‌ها نیز مشکلاتی به همراه دارد، لذا این امکان باید توسعه یابد، چراکه در این روش ابلاغیه‌ها به کارفرمایان سریع‌تر، دقیق‌تر و بهتر ارسال می‌شود.

زدا تصریح کرد: اگر کارفرمایی فاقد ایمیل است و یا امکان استفاده از آن را ندارد، می‌تواند با استفاده از ایمیل یکی از اعضای خانواده خود و یا کافی نت ابلاغ مورد نظر را دریافت کند.

قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بیش از ۷۰ درصد از ابلاغ‌های تأمین اجتماعی توسط ایمیل ارسال می‌شود، حال اگر به هر دلیلی ایمیل را کارفرما دریافت نکرده باشد و ثابت شود که در ارسال ایمیل خللی وجود داشته است، مشکلی برای آن‌ها ایجاد نخواهد شد.