به گزارش افکارنیوز،

مهرداد حق ازلی، معاون دبیرخانه شورای تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به عوامل موثر در تعیین تعرفه‌های پزشکی، اظهار داشت: زمان به دست آوردن یک تخصص پزشکی باید در تعیین تعرفه موثر باشد.

اخبار اجتماعی- وی با اشاره به این که تخصص پزشکی در مدت زمانی بسیار طولانی به دست می‌آید، اظهار داشت: وسایل و تجهیزات مورد نیاز در فرآیند درمان نیز می‌تواند نقش موثری در تعیین تعرفه داشته باشد.

معاون دبیرخانه شورای تخصصی وزارت بهداشت عنوان کرد: تعرفه‌های فعلی کشور در حوزه پزشکی واقعی نیستند.

وی تاکید داشت: عملکرد نادرست بیمه‌ها در حوزه پزشکی باعث می‌شود تا مردم نسبت به هزینه‌های درمان نارضایتی داشته باشند.

مهرداد حق ازلی افزود: در بسیاری از کشور‌های دنیا تعرفه‌های پزشکی حداقل ۱۰ برابر ایران است و در این حال مردم هم نارضایتی ندارند، چرا که بیمه‌ها بخش عمده مبلغ را پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به این که بی کفایتی بیمه‌ها در ایران باعث شده تا مردم هزینه‌های درمان را از جیب خود پرداخت کنند، عنوان کرد: بسیاری از مردم ساکن در خارج از ایران برای دریافت خدمات درمانی پول یا مبلغی را رد و بدل نمی‌کنند.

معاون دبیرخانه شورای تخصصی وزارت بهداشت افزود: بسیاری از فعالان حوزه پزشکی در بدترین شرایط ممکن به صورت شبانه روزی خدمات ارائه می‌دهند و دستمزدی به تناسب کار خود نمی‌گیرند.

وی با اشاره به این که پزشکان برای ارائه خدمات هر چه بهتر، سال‌ها رنج تحصیل را به جان می‌خرند، اظهار داشت: نباید میان پزشکان و مردم مرز و خط کشی وجود داشته باشد.

مهرداد حق ازلی افزود: حقوق هیچ پزشکی با اجرای طرح تحول سلامت افزایش پیدا نکرده است.

وی با اشاره به این که سازمان‌های بیمه گر هیچ تعرفه‌ای را ابلاغ نمی‌کنند، عنوان کرد: تمامی تعرفه‌های پزشکی کشور در هیات دولت به تصویب می‌رسند.