به گزارش افکارنیوز،

سیدیعقوب صهری متخصص کلیه و مجاری ادرار و ناباروری فلوشیپ سرطان های دستگاه ادراری با اشاره به کاهش آمار ناباروری در سال های اخیر با رشد تکنولوژی های روز دنیا، گفت: هنوز ناباروری به صفر نرسیده ولی با پیشرفت های تکنولوژی که رخ داده اکنون بسیاری از موارد ناباروری قابل درمان است.

اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه امروزه در بیمارانی که اسپرم ندارند می توانیم با روش میکرواینجکشن درصد قابل توجهی از این ها اسپرم استحصال کنیم و به این ترتیب بارداری رخ دهد، افزود: ولی درصد جزیی هستند که اسپرم ندارند که باید به روش اهدای جنین و اهدای اسپرم مراجعه داشته باشند و درمان شوند.

صهری با تاکید بر اینکه باروری در زنان و مردی نابارور به شرط پیگیر بودن زوجین حتمی است، تصریح کرد: روند درمان در زوجین نابارور بستگی به بیماری هر فرد و نوع آن دارد.

وی از عدم پوشش بیمه در درمان ناروری انتقاد کرد و گفت: دارو و درمان مردم در این زمینه تحت پوشش بیمه نبوده و با توجه به وضعیت اقتصادی مردم و جامعه و همچنین بالا بودن هزینه های درمان ناباروری نیاز است این پوشش بیمه ای برقرار شود.

متخصص کلیه و مجاری ادرار و ناباروری فلوشیپ سرطان های دستگاه ادراری یادآور شد: با توجه به هزینه های بالای باروری اگر زوجین یک بار شکست بخورند دوباره زمان می برد واد سیکل شده و گذشت زمان و همچنین افزایش سن کار را مشکل تر می کند.