به گزارش افکارنیوز،

سید جواد حسینی سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش در مراسم تکریم خود که در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: مدت کمتر از ۳ ماه گرچه زمان طولانی نیست اما فرصت مناسبی است.

اخبار اجتماعی-وی ادامه داد: تلاش کردم فرصت برنامه‌ریزی تابستان را از دست ندهیم و مهرباشکوه را خواهید دید و تلاش کردم آموزش و پرورش آرام باشد  و مهر را با آرام آغاز کند.

حسینی به برخی اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: پیگیری رتبه‌بندی معلمان ، پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان افزایش حقوق دانشجومعلمان، ساماندهی نیروی انسانی، تلاش بر سهیم شدن فرهنگیان در سود صندوق ذخیره فرهنگیان، مقدمه ساخت باشگاه بازنشستگان، پایان مدارس خشت و گلی، حذف بخاری نفتی از مدارس ، ساماندهی مدارس سیل زده، رتبه بندی مدارس و کاهش تنوع مدارس از جمله این اقدامات است.

وی با بیان اینکه تحقق اجرایی کردن میز تحول بنیادین را هدف گذاری کردیم، افزود: با رویکرد مدیریت دانش فعالیت کردیم؛ باید در نظام آموزش و پرورش، گفتمان آموزش و پرورش را ترویج کنیم و تلاش کنیم استقلال آموزش و پرورش حفظ شود.

حسینی ادامه داد: باید از نظام به شدت متمرکز آموزش و پرش تمرکززدایی کنیم و فاصله بین ستاد و صف را کاهش دهیم و لشکر اقتصادی نهفته و بزرگ آموش و پرورش را بیدار کنیم و به فعلیت برسانیم.

وی اضافه کرد: سخت اعتقاد داریم مدرسه جعبه سیاه جامعه است و هر چه امروز در آموزش و پرورش می بینیم از دیروز جامعه است.