به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با بیان اینکه نظارت سازمان تاکسیرانی بر عملکرد سرویس مدارس در طول سال تحصیلی ادامه خواهد داشت، گفت: ما یک نظام سه لایحه برای نظارت بر سرویس مدارس تنظیم کرده ایم تا رصد مستمر عملکرد‌ها صورت بگیرد.

اخبار اجتماعیوی با تاکید بر اینکه نظارت بر سرویس مدارس طبق قانون بر عهده کارگروه ماده ۱۸ است، افزود: این کارگروه متشکل از آموزش و پرورش و انجمن اولیا و مربیان و شهرداری است که سازمان تاکسیرانی به نمایندگی از شهرداری تهران در این کارگروه حاضر است.

قنادان با بیان اینکه پله ابتدایی نظارت بر سرویس مدارس از سوی مدارس باید اعمال شود، تصریح کرد: مدارس باید با نظارت‌های مستمر نسبت به فعالیت ناوگان مجاز اطمینان حاصل کنند و اگر پیمانکار از ناوگان غیر مجاز استفاده کند مدرسه باید پاسخگو باشد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران ادامه داد: لایه دوم نظارت از سوی گشت مشترک پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی به صورت مشترک با مراجعه به مدارس صورت می‌گیرد که این نوع نظارت از فردا آغاز می‌شود.

وی افزود: در نظارت‌های گشت مشترک پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی اگر برچسب سرویس مدرسه در خودرویی نصب نباشد خودرو جریمه می‌شود.

قنادان با بیان اینکه شهروندان و والدین پایه دیگر نظارت بر سرویس مدارس هستند، گفت: نظارت والدین باید به گونه‌ای باشد که خودروی که تخصص داده شده برچسب سرویس مدرسه را داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر سرویس مدرسه برچسب نداشته باشد کنترل‌ها ناقص بوده و با چالش مواجه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران یادآور شد: اگر خودروی نامناسب برای سرویس مدرسه در نظر گرفته شده باشد والدین می‌توانند از طریق سایت تاکسیرانی تخلف مذکور را گزارش کرده تا سازمان تاکسیرانی با مدرسه برخورد کند.