به گزارش افکارنیوز،

پیروز حناچی شهردار تهران در آیین اجرای طرح آموزشی اعطای دوچرخه شهری و تحول ۱۰۰ دستگاه دوچرخه به دانش‌آموزان دبیرستان ابوریحان بیرونی در سخنانی ضمن تبریک سال نو تحصیلی و گرامی داشت آغاز هفته مقدس، گفت: نقش دانش‌آموزان در ۸ سال دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل بود و امروز که شما را می‌بینم یاد دوران دانش‌آموزی خودم می‌افتادم.

اخبار اجتماعی-شهردار تهران با اشاره به حمله رژیم بعثی به تهران در سال ۵۹ گفت: زمانی که هواپیما‌های رژیم بعثی به تهران حمله کردند، سطح پرواز آنقدر پایین بود که من در بزرگراه نواب کلاه سفید خلبان را می‌توانستیم ببینیم.

حناچی با اشاره به رهنمود‌های امام خمینی (ره) در آن زمان، تصریح کرد: در آن زمان امام خمینی (ره) آرامش را به کشور بازگرداندند و در سخنانی اعلام کردند که هدف از این اقدام رژیم بعث عراق، نابودی روحیه مردم است که این اقدام بیشتر موجب انسجام و وحدت ملی مردم شد.

او با اشاره به اینکه دانش‌آموزان امروز آیند‌ه‌سازان فردا هستند، افزود: در آینده من شما را در مدیریت کشور می‌بینیم و این روز‌های دانش‌آموزی زودگذر است و به اعتقاد من اگر پایه‌گذاری درست باشد، مدیریت‌های شهری به درستی وظایف خود را انجام خواهند داد.

شهردار تهران تصریح کرد: این امانت که خون شهدا و جانفشانی ایثارگران و پدران و مادران شهید پشت آن است، باید به شما برسد و شما ادامه دهنده راه آن‌ها باشید.

حناچی: کودکی من با دوچرخه گذشت

حناچی با اشاره به اینکه در گذشته تردد در پایتخت بیشتر از طریق دوچرخه انجام می‌شد، گفت: در روزگار‌های قدیم شهر‌ها به این تعداد وسایل نقلیه نداشتند و ما کودکی خود را با دوچرخه گذراندیم.

او ادامه داد: ۸۰ درصد از آلودگی‌های امروز پایتخت ناشی از سوخت‌های فسیلی است که ۴۰ درصد آن مرتبط با وسایل نقلیه است.

شهردار تهران تصریح کرد: اگر می‌خواهیم سالم زندگی کنیم باید مسیر پیاده‌رو و دوچرخه سواری را گسترش دهیم و در سفری که من به وین داشتم ترجیحاً ۷ درصد حمل و نقل از طریق دوچرخه انجام می‌شد و ما در شهرداری تهران تلاش می‌کنیم که این طرح (دوچرخه سواری) را گسترش دهیم.