پیروز حناچی شهردار تهران ظهر امروز در آیین نصب تمثال ۲ هزار شهید شهر تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس و در خیابان عرب سرخی واقع در منطقه ۱۲ شهر تهران که با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه تهران و حجت‌الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران برگزار شد، گفت: در هفته دفاع مقدس و سالگرد مقاومت ملت ایران هستیم.

اخبار اجتماعی-وی افزود: اگر مقاومتی مقابل آن دشمنان نبود سرنوشت کشور عوض می‌شد اگر این مقاومت نبود کشور به پیروزی نمی‌رسید.

حناچی گفت: شما دیدید که در موصل مقاومتی در برابر دشمنان نشد و چه فجایعی رقم خورد و این سرنوشت اگر مقاومتی نبود به سراغ ما هم می‌آمد.

شهردار تهران افزود: اگر امروز کشور پیروزی دارد و سرش را در برابر دشمنان بالا گرفته است نتیجه ایستادگی جوانان این مرز و بوم در مسافتی حدود ۸۰۰ کیلومتر است.

وی ادامه داد: در طول جنگ مسائل بی‌شماری را تجربه کردیم و خدا رحمت کند بنیانگذار انقلاب و شهدا را و امیدواریم با دعای خیر آن عزیزان ملت از پیش پیروزتر باشد.

حناچی گفت: امروز به رسم قدردانی از شهدای این مرز بوم به خدمت پدر شهیدان عرب سرخی رسیدیم و به نمایندگی از مردم شریف تهران از زحمات و جانفشانی این خانواده محترم تشکر می‌کنیم.

شهردار تهران گفت: امیدواریم خداوند ما را شرمنده شهدا نکند.

با حضور شهردار تهران از تمثال شهیدان عرب سرخی پرده‌برداری شد و به طور همزمان از ۲ هزار تمثال در مناطق مختلف شهر تهران رونمایی شد.