به گزارش افکارنیوز،

 متخصصین قلب و عروق تأیید کردند که گیاهخواران و وگان‌ها در مقایسه با افرادی که گوشت می‌خورند کمتر دچار بیماری فشار خون می‌شوند.

اخبار اجتماعی-اما پزشکان علاوه بر توصیه انجام ورزش، کاهش مصرف نمک و دنبال کردن رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات و میوه‌های تازه همچنین تاکید می‌کنند، هر فردی که از فشار خون بالا رنج می‌برد، باید رژیم غذایی او شامل شیر و فرآورده‌های شیر باشد، به‌طوری که مصرف روزانه ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ میلی‌گرم کلسیم ضروری است.

 رژیم غذایی همچنین باید شامل محصولاتی باشد که حاوی اسید‌های چرب امگا ۳، مانند دانه کتان باشد، که می‌توان دو قاشق غذاخوری از آن را به شیر یا پنیر اضافه کرد.

به سفارش پزشکان دانه‌های کامل قهوه‌ای یا طلایی کتان را برای تازه ماندن در یخچال نگهداری کنید، هنگامی‌که به آن‌ها احتیاج دارید، آن‌ها را در آسیاب خرد کرده روی ماست و غلات بپاشید، یا در مخلوط‌کن ریخته به جای آرد یا خرده نان استفاده کنید، مصرف یک یا دو قاشق غذاخوری در روز کافی است.

توجه کنید که بدن شما نمی‌تواند مواد مغذی ضروری را از دانه‌های کامل استخراج کند، بنابراین باید آن‌ها را قبل از خوردن خرد کنید. پزشکان همچنین توصیه می‌کنند که سیر فواید زیادی برای سلامتی شما دارد، بنابراین در پخت و پز به‌طور معتدل از آن استفاده کنید.

بر اساس پژوهشی که اخیرا  منتشر شده اگر از نوشیدنی‌های گیاهی برای کسب آرامش لذت می‌برید، چای گیاه هیبیسکوس را مصرف کنید، این نوشیدنی برای بزرگسالان مبتلا به فشار خون بالا و خفیف سودبخش است. پیش از این، پزشکان به مواد غذایی از جمله چای سبز، پنیر و گوجه فرنگی اشاره کردند که می‌تواند روند پیری را کند لذا مصرف این مواد سفارش می‌شود.