به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد  درباره میزان اشتغال‌زایی در مددجویان کمیته امداد گفت:‌یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد رفع فقر با ایجاد اشتغال است و کمیته امداد یکی از اعضای شورای عالی اشتغال کشور محسوب می‌شود که بر همین اساس نیز اقداماتی را در راستای توسعه اشتغال مددجویان انجام داده است.

اخبار اجتماعی-وی ادامه داد:‌در سال جاری پیش‌بینی شده است که 3 هزار و 500 میلیارد تومان از سوی بانک‌ها تسهیلات به مددجویان کمیته امداد داده شود و در همین خصوص نیز ما تفاهم‌نامه‌ای با بعضی از بانک‌ها منعقد کرده‌ایم.

عبدالملکی بیان داشت: امسال متعهد شده ایم که 200 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم که تاکنون بخشی از این اقدام صورت گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ادامه داد:‌سقف تسهیلات کمیته امداد به مددجویان برای ایجاد اشتغال 50 میلیون تومان است که به ازای هر نفر از مددجویان که توسط کارفرما مشغول به کار شوند تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

عبدالملکی گفت: سال گذشته نیز در مجموع 2 هزار و 500میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که 1400 میلیارد تومان آن از محل تسهیلات تکلیفی دولت بود که بند «ب» تبصره 16 بودجه کل کشور است.

وی ادامه داد: سال گذشته حدود 460 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است که 148 هزار مورد آن از سوی کمیته امداد بوده که یک سوم کل اشتغال کشور محسوب می‌شود و ما توانسته‌ایم با کمتر از نیم درصد تسهیلات کشور یک سوم کل اشتغال کشور را ایجاد کنیم.