به گزارش افکارنیوز،

محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، درخصوص قیمت نان و آرد اظهار کرد: در تأمین آرد مورد نیاز موکب‌های اربعین حسینی مشکلی وجود ندارد.

اخبار اجتماعی - وی افزود: بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور جدول قیمت انواع نان سنتی از سوی استانداری تهران به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ابلاغ شده است.

امامی امین گفت: قیمت انواع نان و وزن چانه‌ها و آرد مشخص است و ظرف مدت یک هفته همه نانوایی‌ها باید بنر قیمت نان و وزن چانه‌ها و قیمت افزودنی‌های درخواستی مشتریان خود را در مکانی قابل دید برای مردم، نصب کنند.

وی ادامه داد: فرمانداری‌ها باید نسبت به تشکیل جلسه شورای آرد و نان در شهرستان مورد نظر اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: بسیاری از نانوایی‌ها دیگر قدرت اداره نانوایی را نداشتند و ساماندهی قیمت نان نیز در راستای رعایت منافع مردم و نانوایی‌ها صورت گرفت.

امامی امین درباره قیمت انواع نان افزود: قیمت نان سنگک دو رو کنجد ۱۵۰۰ تومان، نان‌های ویژه آزاد پز که ۲۵ گرم افزایش وزن چانه دارند ۳ هزار تومان ثبت شد.

وی گفت: سقف قیمت‌ها برای نان سنگک ۳ هزار تومان با افزایش وزن چانه دورو کنجد و برای نان بربری و تافتون که جزء نان‌های سنتی هستند و به دلیل اینکه طی ۴ سال گذشته افزایش قیمت نداشتند و وزن چانه آن‌ها کم شده بود، با اصلاح وزن و چانه افزایش قیمت چندانی برای آن‌ها نداشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تصریح کرد: با ساماندهی قیمت‌ انواع نان سنتی در استان تهران و اصلاحیه قیمت‌ها از این پس نانوایی‌ها موظف به نصب بنر با قیمت‌های جدید هستند.

امامی امین گفت: مصوبه ساماندهی قیمت نان به زودی ابلاغ خواهد شد و به محض ابلاغ نظارت‌ها و بازرسی‌ها آغاز می‌شود و در صورت بروز هرگونه تخلف، کم فروشی یا گرانفروشی با اتحادیه و واحد متخلف برخورد قضایی خواهد شد.